Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei tabas ohtliku kihutaja

Eile õhtul peatas julgestuspolitsei liiklusjärelevalve üksus Harjumaal, Kose-Jägala tee kolmekümnendal kilomeetril vahetult enne rongi möödumiseks suletud raudteeülesõitu 183 km/h kihutanud auto.

"Päiksepaistelised ilmad on teeolusid mõnevõrra parandanud ja juhte uljamaks muutnud, kuid piisavalt on väga libedaid ja ohtlikke teelõike, kus kiiruse ületajad seavad ohtu nii enda kui ka kaasliiklejate elu," ütles liiklushuligaani kinni pidanud politseivaneminspektor Priit Tuuna.

"Täielikku hoolimatust enda ja kaasliiklejate suhtes näitab seelgi, et auto kihutas sellise kiirusega rongi möödumiseks suletud raudteeülesõidukoha poole," lisas Priit Tuuna.

Kinni peetud auto kiiruseks mõõdeti 183 km/h teelõigul, kus lubatud kiirus on 90 km/h. Politsei leidis autost ka radariavastaja.

"Panen autojuhtidele südamele, et nad ka ilusate ilmadega jälgiksid väga hoolikalt teeolusid. Õhtuti temperatuur langeb ja tee muutub väga libedaks, samuti võivad olla libedad metsavaheteed, kuhu päike ei paista," hoiatas julgestsuspolitsei liiklusjärelevalvetalituse politseivaneminspektor Priit Tuuna.

Liiklusseaduse §74 märgiga 22 lg3 rikkumise (lubatud sõidukiiruse ületamine 40km/h või enam) eest võib karistada rahatrahviga kuni 12 000 krooni või arestiga.

Liiklusseaduse §74 märgiga 23 rikkumise (radariavastaja autost leidmine) eest võib karistada rahatrahviga kuni 6000 krooni. Radariavastaja võib konfiskeerida kui väärteo toimepanemise vahendi.

17 Märts 2005
  Kommentaarid