Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei ja piirivalve tabasid neli võltskaupa pakkunud isikut

Politsei ja piirivalve tabasid Pärnu maakonnas autosid peatanud ning võltskaupa pakkunud neli mustlase välimusega isikut.

27.06.2005 kella 17.00 ajal peatas mustlase välimusega meesterahvas Pärnumaal Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Uulu lähistel auto ning ütles, et on reisil ning tal ei ole raha ning autol, millega ta sõidab, on bensiin otsas. Mustlase välimusega meesterhavas pakkus raha saamise eesmärgil mehele kuldsõrmuseid. Viie üle kullatud vasksõrmuse eest andis ostja müüjale 5000 krooni.

30.06.2005 pöördus sõrmused ostnud ja selle läbi petta saanud meesterahvas avalduse esitamiseks politseisse.

30. juunil kell 13.09 märkasid kolm Haapsalust Pärnusse teenistussõidul olnud Lääne piirivalvepiirkonna ohvitseri veidi enne Audrut tee ääres kahte Itaalia numbrimärgiga autot, milledest ühel oli lahti esikapott ning nende kõrval tee ääres mööduvaid autosid hääletavaid mustlaste välimusega inimesi. Piirivalvurid peatusid ning pakkusid oma abi ja otsustasid kontrollida ka isikute dokumente. Selle peale istusid mustlase välimusega isikud autodesse ja üritasid põgeneda. Põgenemisel sõitis juht autoga põgenemist takistada üritanud piirivalve ametnikule otsa, kes kukkus auto kapotile. Autot juhtinud mustlase välimusega mees lisas kiirust. Piirivalveohvitseril õnnestus autolt maha hüpata. Alustati põgeneva auto jälitamist. Mõne aja pärast õnnestus piirivalveametnikel jälitatav auto peatada.

Autos olnud kaks meest ja kaks naist esitasid kontrollimisel Rumeenia kodaniku passi. Kontrollitavateks osutusid Marius (sündinud 1975), Cristinel (sündinud 1970), Carmen (sündinud 1974) ja Garofita (sündinud 1975). Kinnipeetud auto toimetati kell 15.00 Lääne piirivalvepiirkonna Pärnu piirivalverajooni staabi territooriumile, kus tolliametnike ja politsei koostööna alustati auto läbivaatust, mille tulemusel leiti auto tagumiste istmete seljatugedesse peidetud 12 kasutatud mobiiltelefoni, kaks komplekti lauanuge, üks sõrmus, raha ning palju muud.

Politsei kahtlustab, et tegemist on samade isikutega, kes 27. juunil meesterahvale Uulu lähistel sõrmuseid osta pakkusid.

Sündmuse uurimuseks alustas politsei kriminaalmenetlust KarS § 209 lg 2p 3 (kelmus varalise kasu saamise eest tegelikest asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse loomise teel, mis on toime pandud grupi või kuritegeliku ühenduse poolt) ja KarS § 274 lg 1 (vägivald võimusesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes) alusel.


01 Juuli 2005
  Kommentaarid