Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politseikroonika Jõgevamaalt 7.aprill

ÜRITAS VARASTATUD LAPSEVANKRIT KOHE MÜÜA

Möödunud neljapäeval mõned minutid pärast kahte päeval avaldas üks Jõgeva linna Pargi t 16 elanik, et äsja on trepikojast varastatud tema lapsekäru. 23 minutit hiljem helistas politseikorrapidajale Siimustist pärit Linda, et Jõgeval samal Pargi tänaval maja 2a juures pakub keegi joobnud naine ühele ja teisele müüa lapsekäru. Kaubitsejaks osutus Maria (50) Jõgeva linnast Suure tänava elanik. Maria tuli panna magama, et ta toibuks ja temaga selget juttu rääkima hakata saaks. Kannatanu sai ka kohe pärast ülekuulamist oma lapsekäru kätte. Mäletatakse, et mõni aasta tagasi oli Maria Jõgeval samal moel jalgratta omandanud ja püüdnud seda kohe ka viinarahaks teha. Aitäh Lindale helistamast-teatamast, tänu kelle tragidusele jälle üks vargus kiiresti avastatud.


BENSIINITA TEELE JÄÄNUD AUTOST VARASTATI MOBIILTELEFON

3.aprillil kell 12.30 avaldas põltsamaalane Veiko (29), et tema sõiduautost on varastatud mobiiltelefon Nokia 6510. Veiko Žigulil 21o63 lõppenud bensiin ja ta jätnud auto Tallinn-Tartu maantee äärde kuni käis linnas ära bensiini toomas. Tema äraolekul olla keegi lukustatud autoukse avanud ja juhi kõrvalistme alt sinna peidetud mobiiltelefoni ära varastanud. Avaldaja arvab saadud kahju 3600 kroonile.


PURJUS NAINE KUTSUS ASJATA TULETÕRJE VÄLJA

Pühapäeva õhtupoolikul 7 minutit viis läbi helistas 69-aastane Helgi Põltsamaalt, et tema korteris olla tulekahju. Kohalesõitnud päästeteenistuse toimkond mingit tule lahtipuhkemist kusagilt ei leidnud. Tulekahjust teataja oli aga purjus ja tegemist on ilmselt vale väljakutsega. Kui see on tehtud teadlikult, ähvardab tuletõrjele väljakutse teinut karistusena arest või kuni 3000 kroonine rahatrahv.


AUTOROOLIS ISTUNUD TALLINNLANE OLI ALKOHOLI- JA NARKOJOOBES

Laupäeva 5.aprilli varahommikul pärast viit peatas politseipatrull Tartu-Jõgeva maanteel Siimusti teeristil sõiduauto Audi 80, mida juhtis Jako (24) Tallinnast. Mehel tuvastati 1,64 promilline alkoholijoove. Siis aga avastas politseitoimkond tema juures ka tühja kilepakikese, milles võis olla narkootikum. Kiirtest seda tõendaski. Narkojoobe ekspertiis tuvastas, et Jako on pruukunud kokaiini. Mees väitis, et ta saanud mõnuainet eelmisel päeval Tallinnas kella 16 ajal seda kelleltki ostes.


NÕUTAVA JUHILOATA JA PURJUS JUHT TEKITAS LIIKLUSÕNNETUSE

Laupäeval hommikupoolikul üheteistkümne ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva-Mustvee maanteel enne Mustvee linna. Seal paiskus teelt välja kraavi kaubik Ford Transit ja vigastada sai autos kaasa sõitnud Igor (37) Tartust. Autot juhtinud Kuldaril (27) Patastelt Tabivere vallast nõutavat polnud juhiluba, mees oli alkoholijoobes ja ei osanud valida tee- ja ilmastikuoludele vastavat kiirust.


KOERU MEES LÄKS JÕGEVAL PUBIS LÕHKUMA

Laupäeval kella 13.45 ajal kutsuti politsei Jõgeval "Sinu pubisse". Seal oli purjus Peeter (36), Järvamaalt Koeru elanik, laamendama hakanud, mille käigus jõudis ära lõhkuda laua, antiikse tooli, tuhatoosi ja lükandukse. Märatseja joobeks mõõdeti alkomeetriga 2,36 promilli ja et halvimat vältida edasiselt, paigutati ta väljamagamisele. Lõhkuja tekitas pubile umbes kahetuhandese kahju.


LUUALT TULI NAISEGA TÜLINORIJA VÄLJAMAGAMISELE TUUA

Laupäeval veidi enne nelja pärastlõunal paluti politseipatrulli Palamuse valda Luuale. 19-aastane noorik kurtis, et mees on purjus, kipub käsipidi kallale ja olla lõhkunud korteris ühe vaheukse klaasi. Kohalejõudnud patrullile kaebas naine ka, et mees, 24-aastane Indrek, olla teda noaga ähvardanud. Suuremaks paisuda ähvardavat tüli sai vältida ainult kraakleja väljamagamisele viimisega. Sissejoodud 2,08 promilli oli mehe talitsematuks muutnud.


POISS MAGAS JÕGEVAL "ROHU" POE ESIKUS

Pühapäeva õhtul hiljem Jõgeval "Rohu" poodi läinud linnakodanik nägi seal esikus magamas mingit poisikest. Mees ajas lapse üles ja viis ööseks enda juurde ning teatas hommikul asjast politseile. Milline on täis tõde, pole veel selge aga esialgu on poiss seletanud, et ta nimi on Renat, et ta on 13-aastane ja et ta on juba mitmendat korda kodust Tallinnast jooksus. Olla tahtnud sõita Tapale, jäänud rongis magama ja ärganud Jõgeval. Politsei otsib vanemaid
07 Aprill 2003
  Kommentaarid