Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politseinik saanuks Luunja noorte surmaõnnetuse ära hoida

Kolme noore inimese surmaga lõppenud autoõnnetuse saanuks ära hoida, kui politseil olnuks õigus juhilt autovõtmed ära võtta - paraku pidi politseinik pool tundi enne noorte õnnetust piirduma vaid vindiste noorte manitsemisega.

Möödunud reedel Luunja keskkooli juures seisnud kahtlast autoseltskonda telefonikõne peale kontrollimas käinud Mäksa konstaablipiirkonna juht Enn Kooskora manitses autosolijaid purjuspäi mitte rooli taha istuma, kirjutas SL Õhtuleht.

Seltskonna selgitust - oodatakse kainet autojuhti - uskuma jäänud ning veendunud selles, et hoiatuse saanud edasi ei sõida, suundus politseinik uuele väljakutsele: läheduses olid kurikaelad sodinud punaväelaste mälestusmärki.

Pool tundi hiljem kihutas auto vastu puud - õnnetuses hukkusid kõik autos viibinud noored: autot purjuspäi juhtinud Janar ja autos viibinud Andero ja Anneli.

"Seaduste alusel ma ei saanud rohkem midagi ette võtta," ütles Kooskora. "Mina ei näinud, et nad autoga sõitsid. Auto mootor võib küll soe olla, aga see ei näita midagi. Joobes juhti saab ikkagi karistada joobes autojuhtimise, mitte sooja mootoriga autos istumise eest."

Kooskora lisas, et ta ei saanud purjus juhilt ka autovõtmeid ära võtta. "See on ju isiklik vara ja tal on õigus seda käsutada ja kasutada. Kui võtan võtmed ära, siis võib ta pärast kaevata, et näe, politseinik võttis mul auto käest. Siis on suur pahandus."  BNS

24 September 2004
  Kommentaarid