Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei tabas helikopteri abiga roolijoodiku

Muugal politsei eest põgenenud roolijoodikul õnnestus patrullauto kannult raputada, kuid koduväravasse jõudnud mees ei osanud aimatagi, et tagaajamist jälgis ja juhatas õhust helikopter.

"Jalutan niisama siin oma hoovis," püüdis napsine mees politseile algul nägu teha, et ei tea autoga sõitmisest, veel vähem tagaajamisest midagi. Kui politseinikud seepeale taevas tiirutavale kopterile viitasid, tunnistas mees end kohe süüdi, kirjutas SL Õhtuleht.

"Meie suunitlus oli tegelikult suurveokijuhtide töö- ja puhkeaja kontroll," ütles tagaajamises kaasa löönud julgestuspolitsei juhtinspektor Vahur Djakov. Politseinikud peatasid tol päeval Muuga sadama juures peamiselt veoautosid.

Kaks veokit oli just kinni peetud, kui Djakov märkas Maardu poolt lähenevat valget Ford Scorpiot, mille juhi sõidustiil oli silmatorkavalt ebakindel.

"Andsin peatumismärguande," rääkis Djakov. "Ta vaatas minu poole. Kindlalt nägi ära, siis aga keeras pea kõrvale ja sõitis lihtsalt mööda." Võttis natuke aega, kuni veokite dokumendid anti üle teisele patrullile ja politseinikud autosse hüppasid. Ja ehkki Ford ei hakanud kohe kihutama, oli sel politsei ees paras edumaa, et silmist kaduda.

"Võtsime ühendust kopteriga, mis oli täpselt meie peade kohal," sõnas juhtinspektor. "Ja saime väga head infi, täpse ülevaate, kust kuhu liikus, kuhu meil on parem pöörata." Helikopterilt öeldi politseinikele ka, millised ristmikud on liiklusest vabad ning millised mitte.

"Rahvas, kes tänavatel liikus ja samuti asjast aru sai, näitas ka näpuga suunda," kiitis politseinik.

Olles kodu juures aru saanud, et vassida pole mõtet, tunnistas 42-aastane Oleg süüd ja kirjutas kerge joobe kohta koostatud protokollile alla.  BNS

08 Oktoober 2004
  Kommentaarid