Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Avalikkuse pahameel päästis Helsingi loomaaia ahvid

Helsingi loomaaia kava panna 14 paaviani magama ja asendada nad külmale vastupidavamate Jaapani lumeahvidega vallandas Soomes sellise pahameeletormi, et loomaaed on sunnitud paavianid alles jätma.

"Avalikkuse reageering tuli meile väikese üllatusena ja nüüd oleme leidnud lahenduse, kuidas loomad siia jätta," ütles loomaaia direktor Seppo Turunen.

Soome külma kliima tõttu on loomaaed sunnitud oma paaviane aastas kuni kuus kuud siseruumides hoidma, mis paljude arvates on ebaeetiline.

Kui loomaaed võttis kavva paavianide tarandiku renoveerimise, otsustati loomad ära anda ja asendada hiljem makaakide ehk lumeahvidega.

Kui loomaaia pingutused paavianidele uut kodu leida tühja jooksid, otsustati, et loomad tuleb magama panna.

Otsuse avalikukstulekule järgnes kirjade laviin Soome ajakirjandusse.

"Ma ei suuda uskuda, et Soome on muutunud nii vaeseks, et ei suuda isegi vaeseid paaviane koledast saatusest päästa. Kui mina oleksin president, oleksin ma juba alustanud paavianidele peavarju rajamist," kirjutas 20-aastane Eveliina Helena Nousianen ajalehele Helsingin Sanomat.

Ja kuna kohalike valimisteni on vaid paar nädalat, reageerisid Helsingi poliitikud kiiresti.

"Me saime lisaraha ning paavianide maja renoveeritakse täielikult selle talve jooksul, ahvidele leitakse selleks ajaks ajutine peavari," ütles Turunen.  BNS

13 Oktoober 2004
  Kommentaarid