Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jaapani teadlased leidsid õllest vähivastase aine

Jaapani Okayama ülikooli teadlased söötsid laborihiirtele vähkitekitavaid aineid koos alkoholivaba õllega ning selgus, et alkoholivaba õlu vähendas hiirte haigestumist vähki 85 protsendi võrra, vahendab New Scientist.

Teadlased jõudsid järeldusele, et nii hele kui ka tume õlu sisaldab siiani veel kindlaks tegemata ühendeid, mis takistavad DNA kahjustamist ja vähi teket.

Kui need ained suudetakse kindlaks teha, siis avaneks õlletootjatele võimalus hakata tootma «terviseõlut» ning lisada õigeid aineid ka teistele toiduainetele.

Kuna katsehiirtele manustati alkoholivaba õlut, siis tulemustes ei kajastu, kas tavalise õlle keskmisel tarbimisel on samasugune efekt.

Mainitud vähki tekitavad ained on teatavat liik lämmastikühendid, mida leidub ka küpsetatud lihas ja kalas.

Kuus protsenti vähihaigustest saab Läänes kirjutada alkoholi liigtarbimise arvele, kuigi samas on kindlaks tehtud, et keskmine tarbimine hoiab ära südamehaigustesse haigestumist.


vahendas PM-Online
21 Jaanuar 2005
  Kommentaarid