Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Näpukas vallandas Sudaanis tuumapaanika

USA kongressi stenografist vallandas Sudaanis paanika, jättes näpuvea tõttu eksikombel mulje, et USA korraldas 1962. ja 1970. aastal Aafrika riigis tuumakatsetusi.

Sudaani valitsus päris USA võimudelt aru ja algatas juurdluse kongressi esindajatekoja relvateenistuste alamkomitee teate peale tuumakatsetustest Sudaanis, millest anti teada interneti vahendusel.

Välisminister Mustafa Osman Ismail kutsus uudisest kuuldes välja USA ajutise asjuri ja võis neljapäeval kergendatult teatada, et tegemist on näpuveaga - Sudaani nimi sattus teksti Nevada osariigis asuva Sedani tuumapolügooni asemel.

“Ameerika administratsioon teatas, et see on trükiviga,” ütles minister ajakirjanikele. “Sedani asemel kirjutas sõjalise alamkomitee masinakirjutaja Sudan,” seletas ta.

“Nad tahavad nüüd kirjavea parandada ja kinnitada, et katsetused ei toimunud Sudaanis, vaid Sedanis, mis on Ühendriikide osa ja asub Nevadas.” 

Reuters - BNS

 

18 Märts 2005
  Kommentaarid