Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ufaa´s tuli kass 600 kilomeetri kauguselt koju


Venemaal Baškortostanis leidis kass Marusja kaks aastat pärast kaotsiminekut üles oma peremehed, olles selleks läbinud üle 600 kilomeetri.


Ufaas elav kassi perenaine Fahhima Mordanova jutustas Interfaxile, et ta töötab koos oma abikaasa Renatiga raudtee postivagunis. Mõned aastad tagasi võtsid nad endale Kurgani jaamas uidanud kassipoja.


Mordanova märkis, et kuna nad mehega on tihti reisil, siis võtsid nad kassi endaga kaasa, kuna teda polnud kellegagi koos koju jätta. Ühel reisil jäi Ufaast 600 kilomeetri kaugusel asuvas Uljanovski jaamas peatuse ajaks jalutama lastud Marusja aga kogemata rongist maha.


Pererahvas palus oma kollegidel kassi otsida, ent Marusjat leida ei õnnestunud.


“Kahe aasta pärast ühel õhtul, kui Renat viis auto garaa~i, tormas tema poole tugevalt kõhnunud kass, kelle peremees mitte kohe, ent siiski tunnistas Marusjaks. Kass identifitseeriti kindlalt esikäpa padjandil oleva sünnimärgi järgi.


Mordanova sõnul reisib Marusja nüüd taas nendega koos, ent on hakanud paaniliselt kartma sildu ja jõgesid.


“Neid objekte nähes, isegi teel pererahva suvilasse, hakkab kass südantlõhestavalt näuguma, värisema, surub end peremeeste vastu või ronib auto või vaguni kaugeimasse nurka,” jutustas perenaine.


Ta lisas, et nende jaoks on jäänud saladuseks, kuidas Marusja leidis kodutee, kuidas elas üle kaks Volga-äärset karmi talve, ning millest kogu selle aja vältel toitus.


Interfax - BNS


18 Märts 2005
  Kommentaarid