Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ROTAL avaldab valitsuse tegevuse osas nördimust

ROTAL (Riigi-ja Omavalitsusasutuste Töötajate AÜ Liit).
Pressiteade
09.nov.2004

ROTAL: valitsus eirab kahepoolseid kokkuleppeid

Teisipäeval, 09. 11. 04 toimunud koosolekul otsustas Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate AÜ Liidu (ROTAL) juhatus avaldada Vabariigi Valitsusele (VV) nördimust kokkuleppest mitte kinni pidamise pärast.

Tänaseks on kooskõlasturingile saadetud Avaliku teenistuse seaduse (ATS) muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, samas loobus Justiitsministeerium ühepoolselt eelnevast konsulteerivast kohtumisest Eesti Ametiühingute Keskliiduga.

Ametiühingute ja VV vahelistel kahepoolsetel läbirääkimistel 7.septembril lepiti kokku selle seaduseelnõu menetlemise kord, kus üheks osapooleks on ka amatiühingud:

eelnõu saadetakse ametiühingule üle vaatamiseks ja ettepanekute tegemiseks. Kahe nädala jooksul esitab a/ü omad ettepanekud, misjärel toimub konsulteeriv kohtumine ametiühingute osavõtul.

Ülalpool mainitud eelnõu saadeti küll ametiühingule ettepanekute tegemiseks, samas jäeti ära ühepoolselt konsulteeriv kohtumine.

"Äärmiselt kahetsusväärne, et valitsus pole siiamaani endale teadvustanud Euroopaliku sotsiaalpartnerluse olemust", ütles ROTALi esimees Kalle Liivamägi. "Samas peaks kokkulepe toimima ka ilma Euroopa poole vaatamata. Selline käitumine eeldaks aga kahtlemata arenenud eetikatunnetust, mis tänases Eestis on muutunud poliitikute seas väga suureks defitsiidiks."

Asjaolule, et Eestis on puudujääke sotsiaaldialoogi arendamisel, viitab ka Euroopa Komisjoni 2003.a eduaruanne.

Lisainfo

Kalle Liivamägi
ROTAL esimees
525 00 63

Pressiteate edastas

Maris Lehtmets
EAKL
Infojuht
6 412 808
55 66 95 65
10 November 2004
  Kommentaarid