Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Varavedaja, uus folkloristikasaade Klassikaraadios

Eesti Raadio
Pressiteade
10.11.2004.a.

Alates kolmapäevast, 10. novembrist on iga kuu teisel kolmepäeval eetris Klassikaraadio uus folkloristika alane sarisaade "Varavedaja".

Sarja autor on Tartu Ülikooli doktorant Ave Tupits, toimetaja Liina Fjuk.
Esimese saate teema on Siberi eestlased. Saate külaliseks on Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Anu Korb.
Siber seostub paljude jaoks traagiliste sündmustega 20. sajandist. Kuid 19. sajandi teisel poolel oli küllalt neid, kes uue maakoha otsinguil järjest kaugemale Venemaa sügavustesse läksid ja ka Siberisse jõudsid. Siberis elavaid eestlasi ei ole palju uuritud, järjekindlaid välitöid on tehtud viimase paarikümne aasta jooksul. Kodust kaugel, võõra kultuuri keskel elades on eestlased suutnud säilitada oma keelt ja kultuuri, kuid palju on ka muutusi. Ja paljud on jõudnud koju tagasi. Milline on Siberi eestlaste elu-olu? Milline on nende pärimus?
Sellest kõigest räägib Varavedaja esimene saade, mis on Klassikaraadio eetris 10. novembril kell 21, kordus 14. novembril kell 14.05.

Rahvaluule ei tähenda ainult arhiiviriiulitel tolmuvaid paberilehti, alliteratsiooni uurimist või vanapaganate tüssamisi, siin peitub veel palju muud. Pärimus on inimesega seotud enne tema sündi ja veel pärast tema surmagi. Rahvaluule ei kuulu ainult minevikku, ta elab ja areneb ka nüüd ja praegu, arhiivi ja Interneti vahel, meie sees ja meie ümber. Varavedaja tutvustab mitmekihilist, põnevat ja elulist pärimusilma ning ühtlasi neid, kes on võtnud oma südameasjaks folkloori koguda, uurida, tõlgendada. Head kuulamist ja kaasaelamist!

Lisainfo: Liina Fjuk, Klassikaraadio vastutav toimetaja, tel. 611 4481, gsm 52 83 150
10 November 2004
  Kommentaarid