Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kondoomipeod Eesti klubides AIDSi vastu võitlemise päeva puhul

Eesti DJd ja ööklubid plaanivad 1. detsembri – ülemaailmse AIDSi vastu võitlemise päeva – puhul ühist kondoomide kasutamist propageerivat klubiürituste seeriat “Armastuse terviseks!”. Nii Tallinna, Tartu kui ka Narva klubides astuvad koos lavale DJ Kristjan Hirmo, DJ Kermo Hert, DJ Kert Klaus, DJ Deniss Karabljoff jt eesti ning eesti-vene DJd, et anda Eestimaa noortele edasi jõuline sõnum turvalise seksuaalkäitumise ja kondoomide kasutamise poolt. Klubides kavatsetakse noortele jagada tuhandeid tasuta kondoome ja muid kondoome propageerivaid kingitusi.

“Me soovime, et Eesti noored hooliksid rohkem nii endast kui teistest. Ikka ise tuleb mõelda ja kondoomi tuleb kasutada. Seda me tahamegi noortele öelda, et palun kaitske ennast,” selgitas Sky Plus’i raadiohääl DJ Kristjan Hirmo Eesti DJ-de AIDSi-vastast ülesastumist.
AIDSi vastu võitlemise päeva paiku toimuvad ülemaailmselt heategevuslikud anti-AIDS üritused, kus kuulsused kutsuvad inimesi üles hoiduma HIVi nakatumise eest. Eestis toimub sarnane turvalist seksuaalkäitumist propageeriv üritus Eesti Pereplaneerimise Liidu ja Club Hollywoodi eestvedamisel.

"Eesti noorte risk HIVi nakatuda on meil siin Euroopa kõrgeim. Ei Pereplaneerimise Liit, Sotsiaalministeerium ega keegi muu ei saa noori kaitsta, kui nad ise ennast kaitsma ei hakka. Mida me saame teha? Me saame ja peame noortele kordama, et kondoomid on ja jäävad ainsaks kaitseks selle kohutava nakkuse eest. Oskaja jaoks on kondoomid ka meeldivaks kaitseks, sest vaid riskivaba vahekord saab olla nauditav,” selgitas ürituse “Armastuse terviseks!” korraldaja ja Eesti Perepkaneerimise Liidu esimees Kristel Ditmann.

2004. aasta esimese poole seisuga oli Eestis 4067 registreeritud HIV-positiivset. Tegelik HIV-positiivsete arv on tõenäoliselt kuni poole suurem. Eestis on registreeritud HIVi nakatunute osakaal Euroopa Liidu riikide suurim. 65% HIVi nakatunutest on noored kuni 29-aastased eestimaalased. Kuigi HIV oli siiani pigem Eesti narkomaanide ja noorte meeste probleem, siis nüüd on HIV väljumas sellest suhteliselt suletud ringist õpilaste, üliõpilaste, noorte naiste ja kõigi teiste noorte eestimaalaste hulka. Tervise Arengu Instituudi uuringud näitavad, et vaid pooled noortest oskavad end HIVi nakatumise eest kaitsta.

Klubiürituste seeriat “Armastuse terviseks!” korraldab Global Fundi toel Eesti Pereplaneerimise Liit koostöös Tervise Arengu Instituudi ja Reklaamiagentuuriga Camp. Anti-AIDS sotsiaalkampaania "Armastuse terviseks!" algas aprillis ja kestab 2005. aasta kevadeni. Kampaaniat ja klubiüritusi toetavad TV3, Pervõi Baltiiski Kanal, Unicom, Clearchannel, Narvskaja Gazeta, Eesti Ekspress ja Reklaamiagentuur Camp.

30 November 2004
  Kommentaarid