Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
HELIPLAADID PUHTAKS!

Alates selle aasta oktoobrist hakkavad fonogrammitootjad koos autoritega välja andma luba nendele, kes mingil põhjusel soovivad tehases toodetud helikandjat kopeerida muul eesmärgil kui isiklikuks otstarbeks.

Selliste lubade väljaandmise aluseks on autorite ja fonogrammitootjate ainuõigus lubada ja keelata oma teose või fonogrammi (salvestatud teose) reprodutseerimist. Antud juhul tähendab ainuõigus seda, et ilma loata kopeeritud helikandjad on piraatkoopiad.

Autorite ja tootjate ühist luba hakkab välja andma Eesti Fonogrammitootjate Ühing, võimaldades kõigepealt kohalikele diskoritele oma n.ö. "kõrvetatud" fonoteegi seaduslikuks muutmist. Lähitulevikus saavad samasugust luba taotleda ka näiteks tantsutrupid, aeroobikatreenerid, baarid, pubid, restoranid.

Autorid ja tootjad teevad tihedat koostööd Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooniga, kes abistab politseid helikandjate kasutamise seaduslikkuse kontrollimisel.

Nimetatud lubade väljastamise eesmärgiks ei ole kindlasti konkureerida tavapärase muusikaäriga ning välja suretada albumite tööstuslikku tootmist, vaid pakkuda alternatiivi näiteks nendele, kes mingil põhjusel ei saa tehases toodetud fonogrammi kätte või seda originaalkujul kasutada. Selle tegevuse alternatiivsus väljendub kõige arusaadavamalt kopeerimise hinnakirjas, mille järgi maksab ühe salvestatud muusikateose kopeerimine albumilt minimaalselt 4,50 krooni minut ning singlilt 15 krooni minut.

Lähemat ja selgemat informatsiooni lubade väljastamise eesmärgi ning reprodutseerimise tingimuste ja tasude kohta saab aga näitlikul kujul Piraadi, Pipi ja Diskori kaasabil

Teemakohasel pressiüritusel, mis toimub sel kolmapäeval, 3. oktoobril 2001 algusega kell 16.00 ööklubi Hollywood (aadress: Vana-Posti 8) esimesel korrusel.

Pressikonverentsil esinevad:
Piraat (Andrus Roos)
Pipi (Iren Voites)
Diskor

Küsimustele vastavad:
Raili Maripuu, Eesti Fonogrammitootjate Ühingu tegevdirektor

Mario Kivistik, Eesti Autorite Ühing/ Nordisk Copyright Bureau projektijuht

Ilmar Härg, Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni tegevdirektor


Täiendav informatsioon: Raili Maripuu, tel (0) 656 36 28 või e-mail efy@pedro.ee

Mario Kivistik, tel (0) 668 43 65 või e-mail ncb@eau.org
01 Oktoober 2001
  Kommentaarid