Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Aasta alguses toimunud relvastatud rööv on avastatud

IDA POLITSEIPREFEKTUUR
Pressiteade nr 71
03.12.2004

Aasta alguses toimunud relvastatud rööv on avastatud

Käesoleva aasta 27.jaanuaril Narvas Joala tänaval asuvas kaupluses kolme noormehe poolt toime pandud relvastatud röövimine on avastatud. Tänaseks viibib kahtlustatav 19-aastane Vladimir vahi all, 18-aastasele Nikolaile ja 20-aastasele Olegile on kohaldatud tõkendit - elukohast lahkumise keeld.

Käesoleva aasta 28.jaanuaril väljastas Ida Politseiprefektuur igahommikuses politseiinfos röövimise teate, mille sisuks oli: ... 27. jaanuari õhtul Narva linnas, aadressil Joala 3, kolm tundmatut noormeest maskides, ähvardades noaga müüjat, röövisid kassast sularaha. Kolm noormeest olid 170-180cm pikad ning nad rääkisid vene keeles. Asjaolud ja kahju on selgitamisel ...

Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust KarSi § 200 ehk röövimise tunnustel.

17.novembril tegid Ida Politseiprefekuuri organiseeritud kuritegevuse büroo politseiametnikud kindlaks, et antud kuriteo sooritanud kolm noormeest on Vladimir (s 1985), Oleg (s 1984) ning Nikolai (s 1986).

„Menetluse käigus selgus, et sõbrad olid röövi põhjalikult ette valmistanud: valisid välja sobiva kaupluse, detailselt õppisid selgeks ümbruses oleva piirkonna, mõtlesid läbi kõik võimalikud taganemise teed, analüüsisid läbi isegi selle, millal on kaupluses kõige vähem rahvast. Kui kõik oli läbi mõeldud, asusid noormehed tegutsema – sooritasid relvastatud röövkallaletungi Joala tänaval olevas kaupluses, “ rääkis Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anu Toluk.

Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna organiseeritud kuritegevuse büroo ülemkomissari Aleksander ˇegulovi sõnade kohaselt ei olnud noormehed varem politsei huviorbiiti sattunud. Vladimir oli töötu, Oleg oli esimese kursuse tudeng ning Nikolai töötas autoservises autoremondilukksepana.

„Noormehed põhjendasid oma tegu sellega, et nad vajasid raha, “ lisas Anu Toluk.

Vladimir, Oleg ja Nikolai on oma süüd täielikult tunnistanud. Käesoleval ajal viibib vahi all Vladimir. Olegile ja Nikolaile on valitud tõkendiks elukohast lahkumise keeld.
03 Detsember 2004
  Kommentaarid