Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Presidendi kultuurirahastu määras Noore teadlase preemia saaja

Täna kogunes Kadriorus sihtasutuse Vabariigi Presidendi kultuurirahastu nõukogu, et valida välja Noore teadlase preemia laureaat.

Nõukogu otsustas tänavuse preemia määrata 31-aastasele Allen Kaasikule. Kaasik on õppinud Tartu Ülikoolis biokeemiat (bakalaureusekraad 1992) ning kaitsnud samas meditsiinidoktorikraadi (1998). Praegu töötab Allen Kaasik Tartu Ülikooli farmakoloogia instituudis erakorralise vanemteadurina. Tema teadustöö on seotud uute perspektiivsete ravimite otsingutega, mida saaks rakendada neurodegeneratiivsete haiguste ravis ja isheemia põhjustatud ajukahjustuste vähendamiseks. Kuigi inimkonna vananedes neurodegeneratiivsete haiguste osatähtsus üha suureneb, ei ole tänaseni tõhusaid ravimeid õnnestunud välja töötada. Sellel põhjusel on neuroteaduste üheks olulisemaks suunaks võimalike ravimite otsimine ja nende toimemehhanismide selgitamine.

Noore teadlase preemia suuruseks on 40000 krooni, preemiat rahastab Toomas Luman. Esimese Noore teadlase preemia sai eelmisel aastal Priit Kogerman.

Preemia saaja püüab saavutada Eesti kõrgkoolidega kokkuleppe, et pidada aasta jooksul vähemalt kaks tasuta akadeemilist loengut oma uurimisteemal.

Kõrgetasemeliste taotluste suure arvu tõttu otsustas kultuurirahastu nõukogu anda lisaks välja 30 000 krooni suuruse rahastu preemia Hill Kulule. Hill Kulu on Tartu Ülikooli geograafia instituudi vanemteadur ja tema teadustöö on peamiselt käsitlenud etniliste vähemuste asustust ja rahvastiku rännet.

Seekordsele konkursile oli laekunud 21 taotlust. Kultuurirahastu nõukogu esimees Indrek Neivelt ütles, et kandidaatide tase oli väga kõrge ja Eestis leviv müüt meie noorte teadlaste puudumisest ei vasta tõele. Pigem ei tunne Eesti avalikkus oma noori teadlasi piisavalt - ajakirjandus peaks nende teadustööle suuremat tähelepanu pöörama.

Homme, 2.oktoobril kell 14.00 annab Vabariigi President Kadriorus preemia Allen Kaasikule üle.


Kadriorus 1. oktoobril 2001
01 Oktoober 2001
  Kommentaarid