Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EPKK Šoti ühisprojekt “50 edukat maaettevõtet” sai stardipaugu

Täna, 6. detsembril algas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatava Šoti ühisprojekti “50 edukat maaettevõtet” Ine koolitusmoodul. Lõuna-Eesti grupi koolitus toimub 6. ja 7. detsember Võrumaal ja Põhja-Eesti grupi koolitus 8. ja 9. detsember Lääne-Virumaal.

EPKK maaelu toimkonna esimehe Margus Timmo sõnul on koostöös Šotimaa Põllumajandus-kolledžiga käivitatud projekti sihiks mitmekesistada maaettevõtlust ja toetada maapiirkondade ettevõtlike inimeste teadmiste omandamist äri alustamisel ja jätkamisel. “Koolitus on mõeldud eelkõige maapiirkondade inimestele, kes tahavad alustada mittepõllumajandusliku väikeettevõtlusega,” ütles Timmo.

EPKK korraldatud Šoti ühisprojekti koolituse 50st osalejast 29 on mehed ja 21 naised. Noorim koolitatav on sündinud 1984 aastal, vanim 1940 aastal ning osalejate keskmine vanus on 37. Koolitusprojekt viiakse läbi 8 moodulina, mis kokku annavad alustava ettevõtja jaoks vajaliku terviku. Igas moodulis on 2-päevane teoreetiline koolitus, mille viivad läbi Shotimaa Põllumajanduskolledzhi (Scottish Agricultural College – SAC) maamajanduse mitmekesistamise eriala lektorid.

Koolituse käigus saavad osalejad Šoti spetsialistide ja EPKK korraldatud konkursi korras välja valitud mentorite pideva juhendamise all väikeettevõtte alustamiseks ja juhtimiseks vajalikud algteadmised. Koolituse lõpuks valmivad kõikidel koolitatavatel äriplaanid ja äriplaani elluviimiseks vajalike toetuste taotlused ning projekti lõppedes peaksid maapiirkondadesse lisanduma nii uusi maaettevõtteid kui uute teadmiste ja ideede abil arendatud olemasolevaid maaettevõtteid.

Koolitusprojekti rahastab 70 % ulatuses Euroopa Liidu Sotsiaalfond Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) vahendusel, 30 % ulatuses Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) ning koolitatavad ise.


Lisateave:
Margus Timmo
EPKK maaelu toimkonna esimees
GSM: 56222886
e-post: timmo@kagureis.ee


Teate koostas:
Marta Piigli
EPKK avalike suhete juht
06 Detsember 2004
  Kommentaarid