Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ametiühingute rahumeelne pikett alampalgakokkuleppe toetuseks

EAKL (Eesti Ametiühingute Keskliit)
Pressiteade
07. dets. 2004

Ametiühingute rahumeelne pikett alampalgakokkuleppe toetuseks

Kolmapäeval, 8. detsembril kell 14.30 Tööandjate Keskliidu volikogu koosoleku ajal korraldab Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) piketi Tööandjate Maja ees Tallinnas Kiriku tn. 6.

Ametiühingute eesmärgiks on julgustada tööandjate volikogu liikmeid võtma vastu mõistlikku otsust tuleva aasta alampalga suuruse ning pikaajalise kokkuleppega jätkamise osas.

Ametiühingute seisukohalt võiks mõistliku kompromissina kehtestada alates 01. jaanuarist 2005. a. kuupalga alammääraks täistööaja korral 2700 krooni ning tunnipalga alammääraks 15 krooni 95 senti.

Samal ajal peab EAKL vajalikuks mitte loobuda alampalga arvutamise mudelist, kuid on vajadusel valmis pidama läbirääkimisi pikaajalise kokkuleppe tähtaja ja selles fikseeritud kasvutempo muutmise üle.

Algselt oli kavandatud piketi alguseks pool tundi enne tööandjate keskliidu volikogu istungit, mis oleks võimaldanud üle anda ka Ametiühingute Keskliidu pöördumise Tööandjate Keskliidu volikogu liikmetele. Paraku tõsteti volikogu koosoleku algus varem väljakuulutatust kaks tundi varajasemale ajale ning pole kindel, kas ametiühingute õnnestub oma sõnumit homme edastada.

"Kuigi ametiühingutel puudub võimalus oma pöördumine Tööandjate Keskliidu volikogu liikmetele isiklikult üle anda, ei muuda see meie sõnumit", ütles EAKLi organisatsioonisekretär Sander Vaikma. "Me läheme piketile hea usus ja lootuses, et mõlemale poolele vastuvõetavatel tingimustel kokkulepe sünnib lähiajal," lisas Vaikma.

Ametiühingud ootavad oma rahumeelsele piketile osalema ligi 50 inimest.

Lisame ka Tööandjate Keskliidu volikogu liikmetele mõeldud pöördumise teksti.


Lisainfo

Sander Vaikma
Eesti Ametiühingute Keskliit
organisatsiooni- ja noortesekretär
+ 372 64 12 804;
+ 372 55 531 578
e-post: sander.vaikma@eakl.ee


Pressiteate väljastas

Maris Lehtmets
EAKL
Infojuht
6 412 808
55 66 95 65
07 Detsember 2004
  Kommentaarid