Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Toimus ametiühingute pikett alampalgakokkuleppe toetuseks

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL)
Pressiteade
08. dets. 2004

Toimus ametiühingute pikett alampalgakokkuleppe toetuseks

Kolmapäeval, 8. detsembril korraldas Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) piketi Tööandjate Maja ees Tallinnas Kiriku tn. 6.

Piketil osales ca 70 ametiühingutegelast nii EAKLi liikmesliitudest kui ka Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioonist.

"Meie eesmärgiks on julgustada tööandjaid võtma vastu mõistlikku otsust tuleva aasta alampalga suuruse suhtes ning pikaajalise kokkuleppega jätkamise osas", ütles EAKL organisatsioonisekretär Sander Vaikma. "Ametiühingute kindel seisukoht on, et järgmise aasta alampalk ei saa olla täistööaja korral väiksem kui 2700 krooni kuus."

Milline oli tööandjate volikogu sellekohane otsus, seda ametiühingud hetkel veel ei tea: "

"Läksime piketile heas usus ja lootuses, et mõlemale poolele vastuvõetavatel tingimustel kokkulepe siiski sünnib," lisas Vaikma. "Täna ütles Tööandjate Keskliidu esimees Tarmo Kriis vaid niipalju, et otsus on tehtud ja see saadetakse meile ettepanekuna lähiajal."

Ametiühingute seisukohalt võiks mõistliku kompromissina kehtestada alates 01. jaanuarist 2005. a. kuupalga alammääraks täistööaja korral 2700 krooni ning tunnipalga alammääraks 15 krooni 95 senti.
Samal ajal peab EAKL vajalikuks mitte loobuda alampalga arvutamise mudelist, kuid on vajadusel valmis pidama läbirääkimisi pikaajalise kokkuleppe tähtaja ja selles fikseeritud kasvutempo muutmise üle.

Algselt oli kavandatud piketi alguseks pool tundi enne tööandjate keskliidu volikogu istungit, mis oleks võimaldanud üle anda Ametiühingute Keskliidu pöördumise Tööandjate Keskliidu volikogu liikmetele enne volikogu koosoleku algust. Paraku tõsteti volikogu koosoleku algus varem väljakuulutatust kaks tundi varajasemale kellaajale.

Lisame ka Tööandjate Keskliidu volikogu liikmetele mõeldud pöördumise teksti, mille EAKL saatis eile elektrooniliselt Tööandjate Keskliitu palvega edastada oma volikogu liikmetele.


Lisainfo

Sander Vaikma
Eesti Ametiühingute Keskliit
organisatsiooni- ja noortesekretär
+ 372 64 12 804;
+ 372 55 531 578
e-post: sander.vaikma@eakl.ee


Pressiteate väljastas

Maris Lehtmets
EAKL
Infojuht
6 412 808
55 66 95 65
08 Detsember 2004
  Kommentaarid