Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade: Narvas on sagenenud liiklusõnnetused jalakäijatega 13.01.2005

IDA POLITSEIPREFEKTUUR
Pressiteade nr 2
13.01.2005

Narvas on sagenenud liiklusõnnetused jalakäijatega

Alanud aastal on Narvas liiklusõnnetustes kannatada saanud juba neli inimest. Politsei manitseb Narva linnas liiklejaid olema tähelepanelikumad ning ettevaatlikumad.

Alanud aasta kolmeteistkümne päeva jooksul on Narvas auto alla jäänud juba neli inimest:

a.. 1. jaanuaril kella 12.42 ajal toimus liiklusõnnetus Tiimani tänaval, kus sõiduauto Mitsubishi Space Wagon, mida juhtis 27-aastane Vladimir, sõitis otsa sõiduteed ületavale 27-aastasele Tatjanale. Jalakäija toimetati põrutusega Narva haiglasse, kus peale esmaabi andmist lubati ta kodusele ravile.

a.. 3.jaanuaril kella 21.45 ajal toimus liiklusõnnetus Kreenholmi tänaval, kus ülekäigurajal teed ületanud 13-aastasele neiule sõitis otsa sõiduauto Opel Omega, mille juht lahkus sündmuskohalt. Tüdruk toimetati õlavarre luumurruga Narva haiglasse, kus peale esmaabi andmist ta lubati kodusele ravile. Sama päeva õhtul kella 22.30 paiku peeti juht kinni. Juhiks osutus 55-aastane Juri. Ekspertiis tuvastas, et Juri oli kaine.

a.. 7.jaanuaril kella 12.41 ajal toimus liiklusõnnetus Puškini tänaval, kus sõiduauto Ford Sierra, mida juhtis 54-aastane Tatjana, sõitis otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 50-aastasele Marikale. Jalakäija toimetati kehavigastustega Kohtla-Järve haiglasse.

a.. 11. jaanuaril kella 19.40 paiku toimus liiklusõnnetus Kreenholmi tänaval, kus seni kindlakstegemata sõiduk sõitis otsa jalakäijale - 56-aastasele Vitalile - ning lahkus sündmuskohalt. Kannatanu toimetati raskete vigastusega Narva Haiglasse.

"Liiklus tänaval on muutunud jõhkraks, see tähendab, et liiklejad ei arvesta teineteisega. Seoses jalakäijatega sagenenud liiklusõnnetustega, oleme püüdnud rohkem tähelepanu pöörata jalakäijate ja sõidukijuhtide liiklemisele ülekäiguradadel,“ sõnas Ida Politseiprefektuuri Narva politseiosakonna korrakaitsetalituse ülemkomissar Marek Ranne.

Narva politseiosakonna patrullid kontrollivad iga päev pisteliselt ülekäiguradasid, kus jälgitakse nii jalakäijaid kui ka sõidukijuhte. 2005.aasta jaanuarikuu jooksul on politsei ainuüksi Narva linnas teinud trahvi 10 mootorsõidukijuhile, kes sõitsid ülekäigurajale valgusfoori keelava tule ajal, ning 3 sõidukijuhile, kes ei andnud teed reguleerimata ülekäigurajal teed ületanud jalakäijale. Trahvitud on ka 22 jalakäijat selle eest, et nad ületasid teed selleks mitte ettenähtud kohas.

Praegusel pimedal ajal, kui teed on tihtipeale libedad ning ilmastikuolud muutuvad kiiresti, tuleb kõigil liiklejatel olla äärmiselt ettevaatlikud. Jalakäijad ei tohiks unustada, et ilma helkurita on sõidukijuhil neid äärmiselt raske märgata ning teed peaks ületama ainult selleks ette nähtud kohas. Sõidukijuhid peaksid aga valima teeoludele vastava sõidukiiruse ning kindlasti mitte rikkuma liikluseeskirju.

"Igaüks meist peab arvestama teiste inimeste osalust liikluses ning püüdma näha ette ohtusid, mis võivad liigeldes ette tulla ja ennetada ebameeldivaid tagajärgi. Samuti peaksime liigeldes, kas siis jalgsi või ratastel, olema üksteise vastu viisakad. Liikluses osalemine on võrreldav inimeste omavahelise suhtlemisega, kus nagu tavaeluski, võiks endast lugupidav inimene olla arvestav ja korrektne. Teadvustage endale, et te ei ole ainuke liikleja tänaval! Ainult seeläbi suudame hoida ära rohkem õnnetusi," sõnas Marek Ranne.
Turvalist liiklemist!
13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid