Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium auditeerib raudteeettevõtteid

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade
09.02.2005

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium auditeerib raudteeettevõtteid

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium auditeerib alates tänasest nii AS Eesti Raudteed kui Edelaraudtee ASi.

Riigihanke teel saadud pakkumiste valikul osutus AS Eesti Raudtee auditi teostamisel edukaks pakkujaks BDO Eesti AS, kellega Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeerium sõlmis täna vastava töövõtulepingu.

Edelaraudteed auditeerivad ministeeriumi eksperdid koostöös välisaudiitoriga.

Edelaraudtee AS kontsernis läbi viidava auditi eesmärk on anda hinnang, kas avaliku liiniveoga kaasnevad tulud ja kulud on kajastatud õigesti tervikuna kogu kontsernis ning riigidotatsiooni tegelik vajadus ja selle sihipärane kasutamine. Ühtlasi aitab audit ministeeriumil kujundada oma seisukohad riigieelarve strateegia väljatöötamiseks ning võimaliku pikaajalise avaliku liiniveo lepingu sõlmimiseks. Auditi lõpparuanne peab valmima 10.märtsiks 2005.a.

AS Eesti Raudtee auditeerimise eesmärk on saada sõltumatu hinnang Raudteeseadusest tuleneva õiglase ja õige raudtee kasutustasu määratlemiseks. Audit keskendub eelkõige analüüsile, kuidas raudteeinfrastruktuuriettevõtja on kohaldanud kehtivaid raudteeinfrastruktuuri kasutamise tasu arvestamise metoodikaid. Auditi lõpetamise tähtaeg on 14.märts 2005.a.
09 Veebruar 2005
  Kommentaarid