Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Riigikogus, 16.02

Riigikogu võttis vastu kaks seadust:

62 poolthäälega (20 vastu, 3 erapooletut) võeti vastu valitsuse algatatud ülikooliseaduse § 3 muutmise seadus (505 SE), mis loob õigusliku aluse Tallinna Ülikooli tekkimiseks.

68 poolthäälega võeti vastu valitsuse algatatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Austraalia valitsuse vastastikuse mõistmise memorandumi töötamisõigusega turismiviisade kohta ratifitseerimise seadus (543 SE). Memorandumi alusel võivad Eesti ja Austraalia väljastada teineteise 18 kuni 30 aastastele kodanikele kuni 12 kuuks töötamisõigusega turismiviisad. Töötamisõigusega turismiviisade taotlemise õigus on Eesti või Austraalia kodanikel, kes kavatsevad eelkõige veeta kindlaksmääratud ajavahemikul puhkuse Austraalias või Eestis; kellel ei ole kaasas neist sõltuvaid lapsi; kes ei ole varem töötamisõigusega turismiviisa alusel Eestis ega Austraalias viibinud; kellel on kehtiv pass ja tagasisõidupilet või piisavalt vahendeid, et osta tagasisõidupilet; piisavalt vahendeid enda ülalpidamiseks Austraalias või Eestis viibimise algperioodil ning kellel on hea tervis ja usaldusväärne taust.

*

Riigikogu lõpetas kolme eelnõu teise lugemise:

valitsuse algatatud vedelkütusevaru seaduse eelnõu (525 SE), Toetust ei leidnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Eesti Keskerakonna fraktsiooni ettepanek eelnõu teine lugemine katkestada. Hääletustulemus: 35 poolt, 42 vastu.

valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse § 64 muutmise seaduse eelnõu (531 SE),

valitsuse algatatud riigipiiri seaduse § 11 muutmise seaduse eelnõu (540 SE).

*

Riigikogu lõpetas kolme eelnõu esimese lugemise:

valitsuse algatatud Riigi Teataja seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (539 SE),

valitsuse algatatud perekonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu (528 SE),

valitsuse algatatud surma põhjuse tuvastamise seaduse eelnõu (557 SE).

Riigikogu pressitalitus
16 Veebruar 2005
  Kommentaarid