Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti Orhideekaitse Klubi tähistab 20. aastapäeva

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
17. veebruar 2005


Eesti Orhideekaitse Klubi tähistab 20. aastapäeva

18. veebruaril kell 16.00 avatakse Eesti Loodusmuuseumis pidulikult Eesti Orhideekaitse Klubi 20. aastapäeva tähistamiseks fotonäitus Eesti looduslikest orhideedest.

Eestis kasvab looduslikult 36 liiki orhideesid. Kõiki neid võib läbi üheksa piltniku silmade näha orhideeklubi juubelinäitusel. Fotode autorite hulgas on nii klubiliikmeid kui ka teisi orhideelisi pildistanud huvilisi. Teiste seas astuvad oma parimate orhideepiltidega üles ka tuntud looduse jäädvustajad Tiit Leito, Rainar Kurbel ja Fred Jüssi. Näitus jääb avatuks kuni 2. märtsini ja seda saab loodusmuuseumi (Lai tn 29) ruumides külastada kolmapäevast kuni pühapäevani 10.00-17.00.

Eesti Orhideekaitse Klubi asutati 19. veebruaril 1985. aastal Metsatööstuse ja Metsamajanduse Teaduslik-Tehnilise Ühingu (hiljem Eesti Metsaselts) allorganisatsioonina. Alates 2001. a on klubi iseseisev MTÜ. Klubi eesmärk on aidata kaasa looduslike orhideede ehk käpaliste liikide ja kasvukohtade kaitsele. Selleks koondab klubi orhideehuvilisi üle kogu Eesti, kuid klubil on ka neli liiget Soomest. Praegu kuulub orhideeklubisse 87 inimest.

Klubis toimuvad regulaarselt ettekandekoosolekud ja ekskursioonid käpaliste elupaikadega tutvumiseks ja liikide tundmaõppimiseks. Liikmed osalevad käpaliste kasvukohtade inventeerimisel, kaitse korraldamisel ja teaduslikul uurimisel.

Klubi liikmed on leidnud uue liigi Eesti floorale (lääne-sõrmkäpp, (Dactylorhiza praetermissa)) ja avastanud väga haruldase liigi lehitu pisikäpa (Epipogium aphyllum) uusi kasvukohti. On välja antud käpalisi tutvustavaid plakateid, postkaarte, kalendreid, korraldatud maali- ja fotonäitusi. Klubi on osalenud kahe orhideeraamatu väljaandmisel - 1996. a. *Eestimaa orhideed" (autor O. Schmeidt), 2002. a. *Kodumaa käpalised" (autorid T. Kull ja T. Tuulik). Klubil oma ajakiri Ööviiul. Eestimaa käpalistega ja Eesti Orhideekaitse Klubi tegevusega saab tutvuda koduleheküljel aadressil www.orhidee.ee.


Lisainfo:

Tiiu Kull
Eesti Orhideekaitse Klubi president
GSM 51 68 512
E-post: tiiu@zbi.ee

Lugupidamisega,

Monika Kopti
Keskkkonnaministeeriumi pressiesindaja
17 Veebruar 2005
  Kommentaarid