Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kodumaised tooted said kvaliteedimärgi

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda omistas esmakordselt kvaliteedimärgi "Tunnustatud Eesti Maitse" kodumaistele viinamarkidele.

Traditsioonilisel toiduainete hindamisel andis koda välja 21 pääsukesemärki, mis tähistab kauba kvaliteetsust ja põhitooraine eestimaist päritolu. Kvaliteeti tunnustav ristikumärk omistati seekord 12 tootele.

Esmakordselt oli hindamisel uus tootegrupp - alkohoolsed joogid. Ristikumärgi said AS Liviko Laua viin, Eesti viin ja Viru valge. ASi Onistar Y2K Safe vodka kannab aga nüüdsest pääsukesemärki.

Uudsuse ja maitseomaduste poolest pälvisid väga kõrgeid hindeid Tallinna Piimatööstuse lahjade jogurtite sari Light ja sari Jogurt +. Ekspertide kiidusõnu teenisid ka ASi Marmiton marmelaad Puuviljalõigud ja ASi Staub küpsis Moosisilmake.

Tootjate huvi kodumaisus- ja kvaliteedimärgi saamise vastu on suur. Toodete hindamist viib põllumajanduskoda läbi kaks korda aastas. Nüüdseks on välja antud 109 pääsukesemärki ja 132 ristikumärki.

22. oktoobrist 4. novembrini tutvustab põllumajanduskoda Selveri keti toidukauplustes märki "Tunnustatud Eesti Maitse". Kauplustesse väljapandav ekspositsioon esitleb märgistatud tooteid ja annab nii nende kui tunnustamise kohta informatsiooni.

Märgistatud toodete ostjate vahel loositakse välja perepuhkus Põlvamaa turismitalus "Timmo tallid" ning "Tunnustatud Eesti Maitse" sümboolikaga T-särke ja kruuse.

Novembris toimub tutvustusnädal Tallinna Kaubamajas. Uute märgistatud toodetega on võimalik tutuvuda ka Tallinna Toidumessil 31. oktoobrist 2. novembrini.
11 Oktoober 2001
  Kommentaarid