Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Uut ilmet ja uut elu Pärnu randa

PRESSITEADE
28.03.2005

Uut ilmet ja uut elu Pärnu randa

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas toetada Pärnu linna taotlust projektile „Pärnu Rannapromenaadi ehitamine“. Ligi 13 miljoni krooni suurune toetus Euroopa Liidu struktuurifondest peaks Pärnu rannaala laiendades ja uuendades andma uut hingamist ka sealsele ettevõtlusele.

Projekti eesmärgiks on traditsioonilise rannapromenaadi pikendamise ja uue rajamisega laiendada populaarset rannaala ning luua rohkem atraktiivse puhkuse võimalusi turistidele ja külastajatele. Pärnu linn sai toetust piirkondade konkurentsivõime programmist, mis on 75 protsendi ulatuses kaasrahastatav Euroopa Liidu struktuurifondide poolt. Projekti kogumaksumuseks on 16 267 784 krooni, millest 13 014 198 krooni moodustab toetus ning linna omafinantseering on 3 253 550 krooni.

Projekti tulemusena rajatakse Pärnu randa täiendav ca 0,5 km pikkune rannaala ja -promenaad koos kõigi vajalike kommunikatsioonidega ning haljastuse, valgustuse ja inventariga. Ranna külastajatele parima teenuse pakkumiseks ehitatakse välja ka rannaparkla, teenindusplats ning juurdepääsutee. Täiendavaks tegevuseks projekti raames on Rannapromenaadi ja kogu Pärnu linna turismivõimaluste tutvustamiseks infomaterjalide koostamine. Projekti kestvus on kokku 18 kuud ning uus promenaad valmib 2006. aasta augustis.

Piirkonna arengupotentsiaali maksimaalset ärakasutamist takistavaks teguriks on praegu kasutatava rannaala liigne ülekoormatus suvisel kõrghooajal, mis ohustab rannakuurorti pakutava teenuse kvaliteeti ning seeläbi võib turistide ja külastajate arv piikonnas hakata vähenema. Ranna arendamisega kasutatakse ära piikonna arengueeldus ning saavutatakse programmi eesmärkidele vastav sotsiaalmajanduslik mõju - projekti tulemusena luuakse eeldused piirkonnas 70 töökoha (neist 60 sesoonse iseloomuga) ning ligikaudu 13 ettevõtte tekkeks.Lisainfo:
Märt Kivine
turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Tel 627 9456
28 Märts 2005
  Kommentaarid