Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
IGK Holding omandab enamusosaluse Eesti inkassofirmas Inkassoekspert

Maailma üks suuremaid finantsinfoteenuste ja krediidikindlustuse pakkujaid - Prantsuse päritolu Coface Group alustas oma Ida-Euroopale spetsialiseerunud tütarfirma IGK Holding kaudu tegevust Eestis ja omandas täna 55% Eesti inkassofirmast Inkassoekspert, teatas IGK Holdingu tegevjuht Hans Mund.

IGK Holdingu tegevjuhi Hans Mundi sõnul on Eestisse investeerimise otsuse taga Eesti edukas pürgimine Euroopa Liidu täisliikme staatusesse, mis liidu praegustes liikmesmaades on selgelt kasvatanud huvi siinsete investeerimisvõimaluste ning kohalike ettevõtete kui potentsiaalsete äripartnerite tausta uurimise vastu. “Coface Group kui Euroopa ja maailma üks juhtivaid finantsinfoteenuste ja krediidikindlustuse pakkujaid ning IGK Holding kui juba paljudes Ida-Euroopa ning SRÜ riikides antud alal tegutsev firma pidas vajalikuks ka Eestis kohal olla, et kaasa aidata regiooni kiirele kasvule lähiaastail ning osa saada uutest avanevatest ärivõimalustest,” märkis Mund

Lisaks oma tütarfirma arendamisele näeb IGK Eestis Mundi sõnul ka huvitavat koostöövõimalust internetipõhise võlglaste andmebaasi ja finantsinfo keskkonnaga Tasuja.ee. IGK Eesti tegevjuhi Tiina Tisleri sõnul uue tuumikomanikuga ettevõttel suur otentsiaali. “Tegu saab olema Eestis esmakordselt käivituva kompleksse finants ja krediidiinfo ning inkassoteenusega, kus klient saab ühest kohast abi nii võlgade sissenõudmisel, krediidiraporti oma potentsiaalse partneri kohta kui juurdepääsu finants- ja äriinfot sisaldavale taustainfo andmebaasile,” kirjeldas ta. “Kasutades rahvusvahelise kogemusega IGK inkassoteenuseid ning Coface’i poolt algatatud Info Alliance’i ja Credit Alliance’i võimalusi saavad meie kliendid nüüd ka Eesti võlgnike avaliku andmebaasiga kaasnevad lisavahendid oma raha kiiremaks ja odavamaks kättesaamiseks. Kui senini tegutses Inkassoekspert ainult Eesti turul, siis nüüd saame IGK ja Coface’i nime ning rahvusvahelist koostöövõrku kasutades pakkuda oma klientidele võlgade sissenõudmise teenust ja krediidiraporteid mistahes riigis üle maailma.”

Tisleri sõnul muutub IGK Eesti turule tulekuga kohalikele ettevõtetele oluliselt lihtsamaks inkassoteenuste kasutamine ja potentsiaalsete klientide või partnerite tausta- ja finantskäitumise uurimine Venemaal, Ukrainas ja teistes SRÜ riikides, kus IGK kontsernil on tugevad esindused.

IGK kontserni ja Inkassoeksperdi seniste omanike vahel täna sõlmitud lepingu kohaselt osaleb IGK Holding Inkassoeksperdi aktsiakapitali laiendamises ja firma nimetatakse ümber IGK Eesti AS-iks. IGK Eesti AS nõukogusse hakkavad kuuluma Hans Mund, Riias asuva IGK-Balt tegevjuht Galina Serjant ning Koit Kikas, kes on ka Tasuja.ee üks asutajatest. Ettevõtte juhatus on kaheliikmeline ning koosneb tegevjuhist Tiina Tislerist ja juhatuse liikmest Kersti Uuemaast, kes on ka Tasuja.ee haldava ettevõtte Baltic Credibility Facts tegevjuht.

Eesti turule tuleb Coface Group oma Ida-Euroopale spetsialiseerunud tütarfirma IGK Holding kaudu, mille peakontor asub Saksamaal Bonnis. IGK on rahvusvaheliselt tunnustatud kontsern, mis tegeleb 14 Ida-Euroopa riigis ettevõtete taustauuringute, krediidiraportite ja -reitingute koostamise ning inkassoteenuste osutamisega. Coface Group’i kõrval on IGK teiseks omanikuks (45%) KSV (Kreditschutzverband von 1870) Austriast.

Pariisi börsil noteeritud ettevõte Coface Group (kuulub indeksite SBF 120 ja SBF 250 koosseisu) on Euroopa ja maailma üks juhtivaid finantsinfoteenuste ja krediidikindlustuse pakkujaid ning maailmaturu liider eksporttehingute krediidikindlustuses. Coface Group’i 2000. aasta käive oli 846 miljonit EUR (13,2 miljardit krooni) ning kasum 57,6 miljonit EUR (0,9 miljardit krooni). Coface usaldusväärsust ja finantstugevust näitab ka Fitch IBCA krediidireiting AA. Ettevõttes töötab 3700 inimest, tal on esindused või tütarfirmad 93 riigis ja 70 000 klienti.
16 Oktoober 2001
  Kommentaarid