Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahvusvaheline fotokonkurss *Soome laht"

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
21. juuli 2005

Rahvusvaheline fotokonkurss *Soome laht"

Keskkonnaministeerium tuletab meelde - kuni 15. augustini on võimalik saata pilte ja võtta osa Eesti keskkonnaministeeriumi, Soome keskkonnaministeeriumi ja Peterburi linna looduskasutuse, keskkonnakaitse ja ökoloogilise turvalisuse komitee väljakuulutatud keskkonnafoto konkursist.

Konkursi eesmärk on leida uusi fotosid loodusest ning inimese ja keskkonna suhtest Soome lahe lähiümbruses. Võistlusest on oodatud osa võtma eraisikud, nii kutselised fotograafid kui amatöörid, ning ühendused Soomes, Eestis ja Venemaal, v.a võistluse korraldajad ja nende perekonnaliikmed.

Paberkandjal fotod suuruses kuni 20x30 cm tuleb esitada hiljemalt 15. augustiks Keskkonnaministeeriumi aadressile Narva mnt 7a ,15172 Tallinn. Ümbrikule kirjutada märksõna *Soome laht". Võistluse tingimustega saab täpsemalt tutvuda ministeeriumi kodulehel www.envir.ee.

Rahvusvahelise võistluse peaauhind Grand Prix on 800 EUR, parima noore autori (1987. a. või hiljem sündinud) foto pälvib 250 EUR preemia ning parima amatöörfoto 350 EURi. Jagatakse ka muid auhindu.

Võistlusele võib esitada fotosid, mis on tehtud pärast 1. jaanuari 2002 ja mida pole varem avaldatud.
Iga osaleja võib esitada kuni kolm fotot. Igale võistlusfotole tuleb märkida foto pealkiri, autori nimi ja kontaktandmed, sünniaasta ning teave pildistamise koha ja aja kohta. Kontaktandmetest peab selguma ka, kas tegemist on kutselise- või amatöörfotograafiga.

Osaleja katab ise võistlustöö saatmisega seotud posti- ja võimalikud kindlustuskulud. Iga riigi eel*ürii valib välja 15-30 fotot, mis osalevad lõppvõistlusel Peterburis. Võitjad valitakse välja Peterburis 2005. a septembris. Võistluse tulemused tehakse teatavaks Peterburi keskkonnanädala raames 23. septembril 2005.

Peterburi saadetud töödest koostatakse näitus, mis pannakse septembris välja Peterburis ning hiljem Eestis ja Soomes. Näitusele jõudnud fotode autoreid autasustatakse esemeliste auhindadega.
Võistlustööd, mis ei pääsenud eelvõistluselt edasi, saadetakse autoritele tagasi 2005. a septembri jooksul. Lõppvõistlusele valitud tööd tagastatakse 2006 a algul.

Lisainfo:
Mai Zernask
Keskkonnaministeeriumi keskkonnahariduse büroo peaspetsialist
Tel 626 2826
E-post mai.zernask@envir.ee .

Lugupidamisega,

Mart Siilivask
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
Tel 626 2811
GSM 523 8402
E-post mart.siilivask@envir.ee
21 Juuli 2005
  Kommentaarid