Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President kohtus Riigikogu põhiseaduskomisjoniga

President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Riigikogu põhiseaduse komisjoni liikmetega, kellega arutati 8.oktoobril president Lennart Meri poolt Riigikogule esitatud põhiseaduse muutmise eelnõu edasist menetlemist ja selles tõstatatud küsimusi.

Räägiti Põhiseaduse Kohtu vajalikkusest ja võimalikust kohast Eesti ühiskonnas. Riigikogu liikmete arvates on eelnõus esitatud Põhiseaduse Kohus vajalik, et lahendada riigi institutsioonide, kohalike omavalitsuste vahelisi kaebusi oma pädevuse kaitseks. Põhiseaduse Kohtu loomisega saaks eelkõige üksikisikud õiguse esitada kaebusi oma põhiõiguste rikkumise kohta, kui muud õiguskaitse võimalused puuduvad või on ammendatud. Samas vaeti võimalust anda see pädevus Riigikohtu põhiseaduse järelevalve kolleegiumile.

Vabariigi President tundis huvi selle vastu, kas ja kuidas tuleb põhiseadust muuta Euroopa Liitu astumisel. Komisjoni liikmed tõdesid, et selle teemaga ei ole Riigikogus veel põhjalikult tegeletud, kuid lähiajal tuleb algatada poliitiline arutelu.

Jutuks oli ka praegu Riigikogu menetluses olev "Kohtute seaduse" eelnõu. Ühiselt leiti, et kohtute sõltumatust puudutaval teemal tuleb lähiajal veelkord kokku saada.

16 Oktoober 2001
  Kommentaarid