Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Möödub 65 aastat president Pätsi ja tema pere küüditamisest

Möödub 65 aastat president Pätsi ja tema pere küüditamisest

SI teade nr 48

22.07.2005

Järgmisel laupäeval, 30. juulil kell 12 mälestatakse Konstantin Pätsi Muuseumi eestvõttel Metsakalmistul 65 aasta möödumist Eesti vabariigi president K. Pätsi ja tema perekonna küüditamisest Venemaale.

Botaanikaaia kohvikus pakutakse kohvi ning maha peetakse ka vestlusring poliitilistel teemadel.

Tuletame siinkohal meelde, et 19. juulil möödus 65 aastat päevast, mil küüditati Venemaale Eesti Kaitseväe ülemjuhataja kindral Johan Laidoner koos abikaasaga.

On tunnuslik, et ei Eesti Päevaleht ega ka Postimees pidanud tarvilikuks seda sündmust meenutada. Nad ei kajastanud ka proua Maria Laidoneri auks mälestustahvli avamist Haapsalus majal (Jaama 7), kus ta peale vangilaagrist vabanemist elas.

Tunnuslik on seegi, et mälestustahvli avamisel osalesid mitme Euroopa riigi - Poola, Prantsusmaa ja Suurbritannia suursaadikud, kuid näha ei olnud ühtki Eesti tegevpoliitikut, välja arvatud Trivimi Velliste. Sündmusel ei olnud ka kodutütreid, noorkotkaid, skaute ega gaide.

Allikas: Margit-Mariann Koppel
Kontakt: mkoppel@uninet.ee

22 Juuli 2005
  Kommentaarid