Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Viimase aastaga on Eestist pagenud peaaegu pooltuhat meditsiinitöötajat?

Viimase aastaga on Eestist pagenud peaaegu pooltuhat meditsiinitöötajat?

SI teade nr 51

25.07.2005

Veebilehekülg aadressil http://www.tervishoiuamet.ee/public/files/TA_CERT_06_05.pdf avaldab 27. juuni 2005 seisuga Eestist lahkunud meditsiinitöötajate nimekirja, teatab SI-le Enno Erstu, lisades nähtusele omapoolse hinnangu: "See on justkui küüditatute nimekiri."

Pdf-failis on ära toodud nii lahkunute nimed kui ka nende lähtumisriigid. Kui võtta tõsiselt veebilehe andmeid, siis ilmneb, et lahkumise tempo on ligi kuussada meditsiinitöötajat poolteise aastaga, kõige enam on neid, kes otsivad paremaid jahimaid Soomest.

"Kas see on meditsiini lõpp? Kas Eesti valmistabki nüüd medtöötajaid Soome Vabariigi tarvis? Ilmselt varsti on Soome medtöötajatest iga teine hariduse saanud Eestis," arvab Ennu Erstu.

Meditsiinitöötajate ettevalmistamine on Eesti riigi jaoks üks kulukamaid valdkondi ja seetõttu on ajude äravool selles sfääris eriti katastroofiline, rääkimata suurest inimhulga kaotusest.

Lahkunud meditsiinitöötajate nimekirjaga saate tutvuda ka veebilehe Kongress.ee rubriigist SI artiklid, täpne aadress http://infokeskus.kongress.ee/si_artiklid/kultuur/lahkunud_arstid.pdf.

Allikas: Tervishoiuamet
Kontakt: utsre@hot.ee

26 Juuli 2005
  Kommentaarid