Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President kohtus kindral Carlton W. Fulfordiga

President Arnold Rüütel võttis täna õhtul Kadrioru presidendilossis vastu USA Euroopa väekoondise ülemjuhataja asetäitja kindral Carlton W. Fulfordi.
President tänas Ameerika Ühendriike toetuse eest Eesti riiklusele, mille üle Eesti on väga õnnelik. Kindrali sõnul on Arnold Rüütel Eesti president ajaloolisel ajajärgul, kui Eesti võetakse nii Põhja-Atlandi Alliansi kui ka Euroopa Liidu liikmeks. Arnold Rüütel kinnitas, et kõik Eesti valitsused ja president Lennart Meri on teinud ära suure töö Eesti kaitseväe ettevalmistamisel nii, et Eesti ja tema kaitsevägi on kindlalt teel NATOsse.


Kindral Fulford tänas Eestit toetuse eest Ameerika Ühendriikidele võitluses rahvusvahelise terrorismiga. Tema sõnul võtavad Ameerika Ühendriigid NATO liikmelisust tõsiselt, ka artiklit 5, mis tähendab, et USA tuleks appi NATO liikmeks olevale Eestile, kui Eesti on ohus. Kindral Fulford on külastanud Eesti sõdureid Bosnias ja on veendunud, et Eesti jagab riigi ja rahvusena samu väärtusi, mida Ameerika Ühendriigid ja sellega on Eesti väärikas NATO liige.

Kindral Fulfordi sõnul on sisemajanduse kogutoodangust kahe protsendi kaitsekulutustele eraldamine kahtlemata väga oluline signaal Eesti pühendumisest. Ta lisas, et ta imetleb Eestit väga ja mõistab kui raske on kümne aastaga nullist luua kaasaegne kaitsevägi ja samaaegselt ka teised ühiskonna struktuurid. Eestile tuleb kasuks tema küps pangandussüsteem ja kontroll rahavoogude üle ning kindrali arvates saaks Eesti selles vallas nõu anda oma naabritele. Kindralile on muljet avaldanud eestlaste õppimine USA sõjaväeakadeemiates, mis on kindlasti aidanud taastada Eesti kaitseväekultuuri.

Kadriorus 17. oktoobril 2001
18 Oktoober 2001
  Kommentaarid