Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Algab keskkonnaharidusprojekt "Tootjavastutus, mis see on!"

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
23. august 2005

Algab keskkonnaharidusprojekt "Tootjavastutus, mis see on!"

Homme kell 10 algab Harjumaal, Kuusalu vallas Laugu külalistemajas MTÜ Ökokrati korraldatav ning Keskkonnaministeeriumi finantseeritav seminar "Tootjavastutus, mis see on!".

Seminaril antakse ülevaade rohelisest maksureformist ja tootjavastutusest. Puudutatakse säästva arengu ja keskkonnakaitse erinevaid probleeme ning vahetatakse kogemusi, et muuta loodusõppe programme lastele huvitavamaks ja põnevamaks. Seminari sihtgrupiks on peamiselt õpetajad.

Homse koolitusseminariga avatakse 3-kuuline keskkonnaharidusprojekt "Tootjavastutus, mis see on!". Projektis osalemise nõusoleku on andnud Loksa, Kuusalu ja Saue vallad ning üheksa lasteaeda ja kooli.

Lasteaedade ja koolide õpetajad ning omavalitsuse spetsialistid koostavad koolituse käigus keskkonnanädala näidiskavad. Projekti käigus õpetatakse lastele, mis on tootjavastutus ning millised on sellega seonduvad kohustused kauba müüjatele ja elanikele. Koolituse tulemusena omandatakse kogemus ning julgus keskkonnanädalate läbiviimiseks juba projektis osalevates omavalitsustes ja haridusasutustes.

Projekti kulminatsiooniks saab olema oktoobrikuu algul näitliku tootjavastutuse printsiibi rakendamine vanarehvide kogumise läbi.

Keskkonnahariduse projekt lõpeb peoga, kuhu on oodatud projektis osalevate haridusasutuste lapsed ja kõik vallakodanikud.

Lisainfo:
Hiie Kikkas
MTÜ Ökokratt projektijuht
GSM 558 8574
hiie@okokratt.ee

Priit Adler
MTÜ Ökokratt juhatuse liige
GSM 513 2149
priit@okokratt.ee
www.okokratt.eeLugupidamisega,

Mart Siilivask
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
Tel 626 2811
GSM 523 8402
Mail mart.siilivask@envir.ee
24 August 2005
  Kommentaarid