Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Hirvepark ja Eesti Kongress - Eesti vabaduse märgid

Hirvepark ja Eesti Kongress - Eesti vabaduse märgid

SI-74
23.08.2005

Kultuuriseltsi Hirvepark 23. augusti kõnekoosolekul arutleti Eesti riigi sümbolite ja märkide tähenduse üle.

Seltsi juhatuse liige Toivo Kallas näitas faktidele tuginedes, kuidas aastail 1940-1941 toimus eesti rahvussümboolika hävitamine ning selles osalesid ka Eesti Vabariigi poolt määratud ametisolevad riigiametnikud.

Eurosaadik Tunne Kelam rõhutas, et Hirvepargi miitingud ja Eesti Kongress on parimad kodanikuühiskonna näited ja vabaduse märgid ning imestas katsete üle näidata tollaseid põhimõttelisi riigi taastamise seisukohti tühipaljaste kemplemistena.

Vastne Isamaaliidu liige, aasta naine 1998 Liis Klaar kutsus lapsevanemaid üles kasvatama oma lastes uhkust oma riigi, lipu ja hümni üle.

Jalgpallihaigla juhatuse liige Frank Kolde avaldas hämmastust selle üle, et praeguseni on spordifännid, eriti Jalgpallihaigla liikmed ainsad, kes mitu korda aastas võtavad kätte riigilipu, panevad selga rahvusvärvides riided ja laulavad uhkustundega oma riigi hümni. Miks pole võimalik suurtes kaubanduskeskuste ja vanalinna suveniiripoodides osta Eesti värvides tooteid - särke, mütse, märke?

Riigikogulase Andres Herkeli sõnul täidab inimene vabas ühiskonnas oma vaimse ruumi märkidega ise. Kuid see ei tähenda, et riigil ei ole kohustust sümboolika ja märkidega üldse tegeleda. Rahvale oluliste traditsioonide kujunemine võtab aega kümneid, koguni sadu aastaid.

Allikas: Aivar Kivisiv, Kultuuriselts Hirvepark
Kontakt: annki@hot.ee
SI portaal: http://si.kongress.ee
24 August 2005
  Kommentaarid