Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Savisaar kutsus Hiina investoreid tutvuma Eesti võimalustega

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

24.08.2005

Savisaar kutsus Hiina investoreid tutvuma Eesti võimalustega

Täna avas minister Edgar Savisaar koos president Arnold Rüütliga Shanghais Hiina-Eesti äriseminari, milles kutsus Hiina investoreid külastama Eestit ja veenduma kohapeal Eesti kõrges potentsiaalis teaduse ja tehnoloogia arendamisel.

Presidendi-, valitsus- ja äridelegatsiooni koosseisus eile Hiinasse nädalasele visiidile suundunud Edgar Savisaar ütles New Jin Jiangi hotelli ballisaalis president Arnold Rüütli tervituskõnele järgnenud sõnavõtus, et ühised huvid teaduse ja tehnoloogia edendamise vallas toovad Eesti ja Hiina üksteisele lähemale kui kunagi varem.

Konkreetsemast koostööst rääkides märkis minister Savisaar, et juba on alustatud energeetikaalaseid dialooge põlevkiviõli tootmise valdkonnas. "Põlevkiviõli tootmine on ala, kus me näeme Hiina tööstusliku tootmise kogemust edukalt põimumas Eesti oskusteabe ning keskkonnasäästlikkuse põhimõtetega," ütles Savisaar. Samuti rõhutas minister kahe riigi vahelise kaubavahetuse suurendamise perspektiive ning Hiina huvi Eesti kui transiitvärava vastu Euroopasse.

2004. aasta seisuga ulatus Eesti ja Hiina Rahvavabariigi kaubavahetuse käive 194,5 miljoni dollarini, millest Eesti eksport Hiinasse moodustas 35,6 ja import 158,9 miljonit dollarit. Eesti toodang on leidnud tunnustust ka Hiina suurimal kõrgtehnoloogiamessil - The China Hi-Tech Fair 2004 -, kus Eesti on saanud parima väljapaneku auhinna kaks aastat järjest.

Homme suundub minister Savisaar Eesti delegatsiooni koosseisus Pekingisse, kus toimuvad kohtumised Hiina RV peaminister Wen Jiabao ja Hiina RV president Hu Jintaoga. Ministrit saadab visiidil nõunik Heido Vitsur.Allan Kasesalu
Avalike suhete osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 625 64 28
E-post: allan.kasesalu@mkm.ee
24 August 2005
  Kommentaarid