Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade: Poola ettevõtjad toetavad liberaalset ettevõtluskeskkonda

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

24.08.2005

Poola ettevõtjad toetavad liberaalset ettevõtluskeskkonda

Täna kohtus Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö asekantsler Signe Ratso Poola Tööandjate Keskliidu esindajatega. Mõlemad pooled tõdesid vajadust tihedaks koostööks Euroopa Liidu (EL) küsimustes, et uute liikmesriikide ühishuvid saaksid paremini kaitstud.

Tallinnas kahepäevasel visiidil viibiv Poola Tööandjate Keskliidu (PTK) president A. Mailinowski ütles, et sarnaselt Eesti Tööandjate Keskliiduga toetab PTK piirangutevaba ettevõtluspoliitikat. Seetõttu on eriti oluline ELi siseturul teenuste ja tööjõuturu jätkuv liberaliseerimine. Üheks kohtumisel tõstatatud probleemiks oli Signe Ratso sõnul see, et nn. vanad liikmeriigid ajavad segi tööjõu ja teenuste vabale liikumisele kehtivad reeglid, nõudes tihtipeale tööluba ka teenusteturul.

Signe Ratso sõnul on Eesti ja Poola tööandjad kokku leppinud koostöös ettevõtjate sotsiaalse vastutuse küsimuses, et paremini teadvustada ettevõtjatele, mida nad võidavad, kui lisaks seadustes sätestatud kohustustele püütakse ka vabatahtlikult oma töötajate töökeskkonda parendada.

Allan Kasesalu
Avalike suhete osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 625 64 28
E-post: allan.kasesalu@mkm.ee
24 August 2005
  Kommentaarid