Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Savisaar kohtus laevandus- ja merendustegelastega

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

13.09.2005

Savisaar kohtus laevandus- ja merendustegelastega

Minister Edgar Savisaare tänasel kohtumisel laevandus- ja merendustegelastega olid kõne all riigi võimalik toetus kauba- ja reisilaevandusele.

Ministeeriumis toimunud kohtumisel tutvustasid Eesti Laevaomanike Liidu (ELL) ja AS Eesti Merelaevanduse esindajad ministrile Eesti laevanduse olukorda, mis nende sõnul on üpris troostitu. Kui mõne aasta eest seilas Eesti lipu all sadakond kaubalaeva, siis nüüdseks on neid järel vaid 14 ning ainult kaks nendest suudavad püsida rahvusvahelises konkurentsis. Probleemitu pole ka olukord reisilaevanduses, milles juhtiva Tallink Gruppi omanikud on olnud sunnitud äriedu huvides dividendidest loobuma.

Minister Savisaar tõdes, et meie laevade lahkumine Eesti lipu alt on tõsine probleem ning et selles osas peaks riik midagi ette võtma.

Laevaomanikud viitasid naaberriigi Läti positiivsele näitele, kus paari aasta eest kehtestatud riikliku toetuse süsteemi tulemusena on riik oma lipu alla võitnud tagasi juba 50 laeva. Ministri nõunik Heido Vitsuri sõnul on oma riigi lipult alt lahkumine laevanduses puhtalt majanduslik probleem – konkurentsis püsimiseks tuleb minna sinna, kus saab kulusid rohkem kokku hoida.

Ministeeriumist osalesid kohtumisel ka kantsler Marika Priske ning lennundus- ja merendusosakonna juhataja asetäitja Nathan Tõnnisson. ELLi esindasid selle president Rein Merisalu, juhatuse esimees Toivo Ninnas ja sekretär Enn Kreem ning AS Eesti Merelaevandust juhatuse liige Jaan Kalmus.Allan Kasesalu
Avalike suhete osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 625 64 28
E-post: allan.kasesalu@mkm.ee
13 September 2005
  Kommentaarid