Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
VP võttis vastu Shveitsi Konföderatsiooni suursaadiku

President Arnold Rüütel võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu Shveitsi Konföderatsiooni erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eesti Vabariigis Pierre Chrzanovski, kes tuli oma volikirja üle andma. Suursaadik, kes esimesena andis oma volikirja üle president Arnold Rüütlile, õnnitles Eesti uut riigipead tema uues ametis. Suursaadik märkis oma kõnes, et Eesti ja Shveitsi senised suhted on olnud edukad, koostöö ulatub Balti Kaitsekolledzhis ja Shveitsis korraldatavast kaitsealasest väljaõppest kuni Rahvusraamatukogu Shveitsi saalis ja Tallinna kunstihoone renoveerimisel tehtava tööni. Majandussuhteid saab senisest enam tihendada, lisas suursaadik.

President Rüütel tõdes oma vastukõnes, et kahe riigi vahel on soodsad eeldused tihedaks majandus- ja kaubanduskoostööks. President loodab Shveitsi
impordi ja investeeringute suurenemisele ja tänas Shveitsi toetuse eest Eesti kaitseväele, mis on tähendanud nii varustust kui ka koolitust. Shveitsi head suhtumist Eestisse tunnistab ka näiteks aukonsulaadi avamine Neuenburgis ja lootus peagi allkirjastada topeltmaksustamise vältimise kokkulepe.

Volikirja üleandmise tseremoonia lõppedes tehti ühispilt. Vestlusel kohvilauas ütles suursaadik Chrzanovski, et on tutvunud Eesti riigipea hiljutiste kõnedega ja on kursis, millistele valdkondadele president Rüütel enim tähelepanu pöörab ning nende seas on ka põllumajandus ja regionaalne areng. Suursaadiku kinnitusel püüab Shveits Eestit igati toetada, praeguseks on loodud ka head suhted põllumajandusministeeriumis. President Arnold Rüütel märkis, et Eestis on viimasel ajal töötlevas tööstuses tugevnenud väikeettevõtete osa, neil on oma kindel roll eriti kvaliteetse toodangu väljastamisel ja siin on Shveits Eestile suur eeskuju.

Suursaadik lisas, et kui Eestist saab peagi Euroopa Liidu liikmesriik, loodab Shveits Eestilt kui usaldusväärselt sõbralt saada nõu koostöö arendamise kohta Euroopa Liidu liikmesriikidega.
25 Oktoober 2001
  Kommentaarid