Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Riigihange rahvusvahelise autoveo tegevuslubade väljastaja leidmiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

20.09.2005

Riigihange rahvusvahelise autoveo tegevuslubade väljastaja leidmiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) on kuulutanud välja riigihanke mittetulundusühingutele (MTÜ) rahvusvahelise autoveo tegevuslubade ja muude rahvusvahelise autoveo alaste dokumentide väljastaja leidmiseks. Pakkumisi saab esitada kuni k. a. 1. novembrini ning hankeleping kestab 2006. a. 1. jaanuarist 2011. a. 1. jaanuarini.

Riigihange kuulutati välja eesmärgiga vältida rahvusvahelise autoveo tegevusloa ja muude dokumentide taotlemiseks esitatavate nõuete dubleerimist, samuti selleks, et muuta autoeveo korraldusega seonduvate dokumentide andmine taotlejale mugavamaks ja kiiremaks.

Kuna praegu väljastab rahvusvahelise autoveo tegevuslubasid MKM, peab seda taotlev isik arvestama lisakulutustega Tallinna sõidu ja seal tasulise parkimise näol, sest ministeerium asub vanalinnas.

"Kõnealuste lubade väljastamise üleandmiseks MTÜle on mitmeid põhjusi," märkis veondus- ja liiklustalituse juhataja Priit Vene. "Esiteks on MTÜd sarnaste ülesannetega seni hästi toime tulnud, teiseks, riigile ei kaasne antud haldusülesande delegeerimisega mittetulundusühingule täiendavaid kulutusi."

Hetkel tegelevad autovedusid puudutavate dokumentide väljastamisega kaks MTÜd: Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA), mis väljastab rahvusvahelise autoveo sõidukikaarte, veolubasid, nende ärakirju, autojuhi tunnistusi ja kontrolldokumente, ning Autoettevõtete Liit (AEL), mis väljastab riigisisese autoveo tegevuslubasid ja sõidukikaarte.

Riigihanke kvalifitseerimistingimuste- ja hindamiskriteeriumidega saab tutvuda Riigihangete Ameti koduleheküljel aadressil http://register.rha.gov.ee/index.jsp?page=RHR_Riigihange.jsp <http://register.rha.gov.ee/index.jsp?pa ge=RHR_Riigihange.jsp&RIH_ID=24148&POORDUMINE=RHRHankeOtsing.jsp> &RIH_ID=24148&POORDUMINE=RHRHankeOtsing.jsp .


Allan Kasesalu
Avalike suhete osakonna nõunik
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 625 64 28
E-post: allan.kasesalu@mkm.ee
20 September 2005
  Kommentaarid