Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
"Õpilasest ettevõtjaks": Eesti esimene noorte ettevõtluskonverents kutsub üles olema ettevõtlik

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

22.09.2005

"Õpilasest ettevõtjaks": Eesti esimene ettevõtluskonverents noortele kutsub üles olema ettevõtlik

Ülehomme, 24. septembril korraldab MTÜ JAHH koostöös TELE2, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga Reval Hotel Olümpias gümnaasiumiõpilastele ja tudengitele ettevõtlusteemalise konverentsi "Õpilasest ettevõtjaks".

Konverentsil osaleb 300 noort üle Eesti. "Tahame parandada ettevõtjate mainet noorte seas, selgitada ettevõtluse olulisust ning tutvustada ettevõtlusega tegelemise võimalusi nii Eestis kui ka Euroopas," märkis konverentsi korraldaja Sten Saar.

Ürituse esimese osa avab Tõnis Palts. Seejärel esinevad inimesed, kes ei tegele põhitegevusena ettevõtlusega, kuid on siiski ettevõtjad natuke varjatumal kujul (Andra Veidemann ning Martin Ehala). Sellega näitavad nad ettevõtluse mitmekülgsust ning võimalusterohkust.

Pärast neid räägivad oma tegemistest noorte eakaaslased (õpilasfirma 3Tarka) - innovaatilised noored, kes on edukalt läbinud õpilasfirma programmi.

Konverentsi teine osa algab Andrus Ansipi videotervitusega. Seejärel räägivad esinejad ettevõtlustoetuse saamisvõimalustest EAS-i kaudu (Alar Kolk) ning ettevõtlusega tegelemise võimalikkusest Euroopas kõneleb Siim Raie. Konverentsi lõpuosas esinevad inimesed, kelle põhitegevuseks on ettevõtlus ning kes on selles vallas kaugele jõudnud (Riho Rasmann ning Rain Lõhmus). Nemad annavad head eeskuju ning on suunanäitajateks noortele.

Konverentsi lõpeb tunniajalise aruteluga, kus saavad vastuse kõik õhku jäänud küsimused.

Täiendav info:
Sten Saar
Konverentsi korraldaja
Telef: +372 51 624 53
e-mail: sten@jahh.eeAiri Ilisson
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 6 256 430
mobiil: 50 303 29
e-post: airi.ilisson <mailto:airi.ilisson@mkm.ee
22 September 2005
  Kommentaarid