Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Riigihangete tunnustatud pakkujad saavad tunnistuse

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

22.09.2005

Riigihangete tunnustatud pakkujad saavad tunnistuse

Täna, 22. septembril annab majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ehitustööde riigihangete tunnustatud pakkujatele kätte tunnistused. Tunnustatud pakkujate nimekirja koostamine aitab hoida kokku nii raha kui aega.

“Tavalise riigihanke protseduuri käigus on tarvis korduvalt läbi vaadata ja esitada samu dokumente, vahel ka ühele tellijale ühe päeva raames. Tunnustatud pakkujate nimekirja kantud ettevõte ei pea enam kõiki neid dokumente täitma, piisab vaid tunnistuse lisamisest pakkumisele.” ütles ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe.

Ehitustööde riigihangete tunnustatud pakkujate ametlik nimekiri on mõeldud firmadele, kes osalevad riigihangetes ostja või pakkujana. Kanne registris lihtsustab oluliselt mõlema riigihankes osaleva poole asjaajamist, kuna kumbki pool ei pea riigihanke käigus tegelema suure hulga paberite esitamise või läbi vaatamisega.

Kanne registris annab ostjale kindluse, et pakkumisel osalev firma vastab antud tegevusalal tegutsevatele firmadele esitatavatele nõuetele, sest kõik vajalikud dokumendid on läbi vaadatud ning firma pädevaks tunnistanud spetsialistidest koosnev komisjon.

Nimekirja kantud firmade kohta avaldatakse info aadressil: www.mkm.ee/nimekiri. Sealt on võimalik leida loetelu kvalifitseerunud firmadest, lisatud on firmade tegevusalad, vastutavad isikud ja kvaliteeditagamise meetmed.

Peale internetist leitava teabe antakse kõigile kvalifitseerunud firmadele välja ka tunnistus, mis kinnitab firma kvalifitseerumist nimekirja. Nimekirja pidaja on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Tunnistusi välja andvasse komisjoni kuulub 16 liiget asjaomastest ettevõtetest ja institutsioonidest.

Käesolevaks hetkeks on nimekirja kantud 10 ehitusfirmat: Skanska EMV AS, AS YIT Ehitus, AS Clik, AS Teede REV-2, AS Vant, AS Eesti Ehitus, AS Harju Ehitus, AS Terrat, AS Merko Ehitus ja AS Maru Ehitus.Anu Hallik-Jürgenstein
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tel: 6 256 493
E-post: anu.hallik@mkm.ee
22 September 2005
  Kommentaarid