Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade - Vikerraadio valimiste maraton lõpeb linnapeakandidaatide debattidega

Eesti Raadio
Pressiteade
10.10.2005.a.

Vikerraadio valimiste maraton lõpeb linnapeakandidaatidedebattidega

Vikerraadiovalimiste eriprogramm kulmineerib alanud nädalal Tallinna, Tartu jaPärnulinnapeakandidaatide debattidega. Valimispäeval, 16. oktoobril onVikerraadiolmahukas valimissaade, otselülitustega 15 erinevast Eestimaa paigast.

 

Kohalikeomavalitsuste valimisteni jäänud viimasel nädalal kutsub Vikerraadioomastuudiotesse Tallinnas, Tartus ja Pärnus kolme linna kõiklinnapeakandidaadid.Erinevalt Eesti Televisioonist saavad sõna ka väiksemate erakondade javalimisliitude esindajad. Valimisdebatid avab Pärnulinnapeakandidaatide duellteisipäeval, 11. oktoobril kell 13.05. Esimest saatetundi sellestdebatistkuulevad vaid Pärnu ja Lääne-Eesti raadiokuulajad sagedustel 104,8;105,3; 105,6;105,9 ja 91,2 MHz. Teist saatetundi, kus käsitleme Pärnu tähendust üleEesti jasiseturistide jaoks huvitavaid teemasid, kuuleb kogu Eestis algusegakell14.05.

 

Sama stsenaariumialusel toimub ka Tartu linnapeakandidaatide väitlus Tartu stuudioskolmapäeval,12. oktoobril kell 13.05 ja üleriigilises eetris alates kella 14.05-st.Saatejuhid Pärnus on Toomas Shalda ja Hanno Tomberg, Tartus Lauri Varikja UkuToom.

 

Neljapäeval jõuabvalimistuur Tallinnasse. Kella 13.05-ks on Raadiomaja Valgesse saalikutsutudRes Publica, Keskerakonna, Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide jaIsamaaliidupealinna linnapeakandidaadid. Neile lisanduvad ka KristlikuRahvapartei,Iseseisvuspartei ja Vasakpartei ning valimisliitude Kodanikuinitsiatiiv2005 jaKlenski nimekiri linnapeakandidaadid. Kahetunnilist valimissaadet, midajuhivadSulev Valner ja Hanno Tomberg, saab kuulata üle Eesti. 

 

Reedel teevadkokkuvõtte Vikerraadios rohkem kui kuu aja vältel eetris olnudregionaalsesteriprogrammist “Piirist piirini” Uku Toom ja Tiit Karuks.Kahetunnilises saateson otselülitused nii Tartusse, Pärnusse kui ka Narva. “Piirist piirini”kajastas kuu ajaga kõigis Eesti maakondades toimunud valimisvõitlusi.

 

Laupäeval, 15.oktoobril saab raadiokuulaja osa suuremate erakondade esimeestemõtetestvalimiste eelõhtul. Stuudiosse on oodatud Andrus Ansip, Edgar Savisaar,VilluReiljan, Taavi Veskimägi, Tõnis Lukas ja Ivari Padar. Erakondadeesimehedsaavad vastata ka viimastele erakondi tabanud rünnakuteleajakirjanduses.Kahetunnilise debati alguskellaaeg Vikerraadios on 13.05, seda juhivadSulevValner ja Hanno Tomberg.

 

Viimanevalimisnädal lõpeb pühapäeval, 16.oktoobril kell 21.05 algavaValimisstuudioga,mis kestab kuni järgmise päeva varajaste hommikutndideni. Eesti Raadiouudistetoimetuse reporterid ja kaastöötajad sõidavad üle Eesti laiali,etotselülituste kaudu tuua kuulajateni kõige värskemad valimistulemused.Hinnaguliselt südaööks on teada ka uued Eesti kohalike omavalitsustevolikogudekoosseisud.    

 

Eesti Raadiovenekeelne programm Raadio 4 toob esmaspäeval eetrisse kohaliku võimuinstitutsioone tutvustava saate. Tallinnas kandideerivate venenimekirjadeesindajate väitlus on Raadio 4-s kolmapäeval, erakonnajuhtide debattneljapäeval ja Tallinna linnapeakandidaatide debatt reedel.

10 Oktoober 2005
  Kommentaarid