Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President kohtus Rait Marustega

Vabariigi President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtuniku Rait Marustega. Riigipea ja Rait Maruste vahetasid mõtteid inimõiguste olukorra üle Eestis, peatudes muuhulgas kodanikele valimisõiguse kindlustamise ja usuvabaduse tagamise küsimuste juures. Maruste nentis, et Eesti Vabariigi vastu ei ole inimõiguste rikkumiste kohta esitatud Euroopa Inimõiguste Kohtusse märkimisväärseid kaebusi ja kohtu positiivseid lahendeid on olnud vähe. Sellest tulenevalt paistab inimõiguste olukord meil võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega kohtu poolt vaadatuna hea.

President Arnold Rüütel ja Rait Maruste arutasid kohtute ja kohtunike sõltumatuse küsimust, jõudes ühisele seisukohale vajaduses tagada põhiseadusest tulenevalt kohtu kui eraldiseisva võimuharu nii juriidiline kui finantsiline sõltumatus. Käsitleti samuti põhiseaduse muutmist, sealhulgas Põhiseaduse Kohtu vajadust ning muudatuste tegemist seoses Eesti pürgimisega Euroopa Liidu liikmeks.
29 Oktoober 2001
  Kommentaarid