Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungi peateemaks on telekommunikatsiooniandmete säilitamine

SISEMINISTEERIUM
Pressiteade nr 151
11.10.05

Justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungi peateemaks on telekommunikatsiooniandmete säilitamine

12.-13. oktoobril Luxembourgis toimuval Euroopa Liidu (EL) justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil on peamiseks aruteluteemaks raamotsus, mis käsitleb sidekanalite kaudu edastatavate telekommunikatsiooniandmete säilitamist kuritegevuse ja terrorismivastases võitluses.

Raamotsuse eesmärk on kuritegude uurimise ja jälitamise efektiivsuse tõstmine. Nõukogus on oodata väitlusi eeskätt telekommunikatsiooniandmete säilitamise õigusliku aluse teemadel. Samuti puudub EL liikmesriikide vahel üksmeel ebaõnnestunud kõnede ning internetiandmete säilitamise osas. "Eesti ei pea ebaõnnestunud kõnede andmete säilitamist hetkel planeeritud kujul otstarbekaks, sest kulutused, mida tuleks sellega seoses teha, ei oleks vastavuses soovitud eesmärkidega," ütles siseminister Kalle Laanet.


Siseministri vastutusala küsimustest arutatakse Luxembourgis veel pagulaste regionaalse kaitse küsimusi, õiguskaitseasutuste vahelist teabe, sealhulgas jälitusteabe, vahetamise tõhustamist, võitlust organiseeritud kuritegevusega ning jälitusteabel põhineva politseikoostöö arendamist.


Siseminister Kalle Laanetit saadavad istungil ataðeed Eesti Alalises Esinduses EL juures Kristo Põllu ja Klen Jäärats.


Jaana Aduson
Pressinõunik
11 Oktoober 2005
  Kommentaarid