Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Loodi jahindusnõukogu

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
12. oktoober 2005

Loodi jahindusnõukogu

Täna, 12. oktoobril 2005 kirjutas keskkonnaminister Villu Reiljan alla käskkirja riikliku jahindusnõukogu loomiseks. Jahindusnõukogu hakkab juhtima looduskaitse ja metsanduse asekantsler Olav Etverk.

Jahindusõukogu peamisteks ülesanneteks on toetada kavandatud jahinduse säästva arengu suunamist ning pakkuda tasakaalustatud lahendusi jahindusega seotud strateegiliste probleemidele.

"See nõukogu pole loodud probleemide "uputamiseks" aruteludesse, vaid konkreetsete ettepanekute saamiseks minu lauale. Ootan tasakaalustatud visiooni jahinduse tulevikust ja seda just keskkonnakaitset ja maaelu arengut silmas pidades," avaldas keskkonnaminister Villu Reiljan ootust nõukogu töö tulemuste osas.

"Paremini tuleb korraldada maaomanike ja jahimeeste koostöö. Põhjalikult tuleb analüüsida ulukikahjustuste ja nende kompenseerimisega seonduvaid küsimusi. Samuti tahaks kuulda head nõu, et kuidas jahindussektorit arendada nii, et sellest kasvaks oluliselt rohkem tulu põllumajandusettevõtjatele ja turismitööstusele ning samas paraneks ka jahiulukite seisukord," täpsustas minister Reiljan.

12 liikmelise nõukogu moodustamisel on lähtutud huvirühmade hea kaasamise tavast ning esindatud on liikmed Riigikogust(2), Eesti Jahimeeste Seltsist(2), Eesti Erametsaliidust(1) , Riigimetsa Majandamise Keskusest(2), Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskusest(2) ning Keskkonnaministeeriumist(3).Lisainfo:

Olav Etverk
Keskkonnaministeeriumi looduskaitse ja metsanduse asekantsler
Tel 626 2913


Lugupidamisega,

Mart Siilivask
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
Tel 626 2811
GSM 523 8402
Mail mart.siilivask@envir.ee
12 Oktoober 2005
  Kommentaarid