Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eestimaa Talupidajate Keskliidu pressiteade

Läinud reedel toimunud Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) III kongress keskendus Eesti maaelu tulevikule. Kongressil analüüsiti senise maaelu ja põllumajanduspoliitika tagajärgi ning prognoositi tulevikuarenguid.

Ettevalmistamisel on uus maaelu arengukava aastateks 2007-2013 ning see oli ka kongressi peateemaks.Kongressi ettekanded ja sõnavõtud keskendusid põhiliselt sellele, mida tuleb arvesse võtta uue maaelu arengukava väljatöötamisel. Just uue maaelu arengukava kaudu saab muuta seniseid trende ja suunata maaelupoliitika parema ja tasakaalustatuma maaelu suunas.

Kongress püstitas eesmärgiks (visiooniks) arendada Eestis välja sotsiaalmajanduslikult tasakaalus maaühiskond, kus olulisel kohal on keskklassi esindav talupere. Kongress on veendunud, et just talupere oma olemuse tõttu loob kogu Eesti ühiskonnale rohkem lisandväärtust kui industriaalsel põhimõttel toimiv suurpõllundus, mida esindavad eelkõige suured põllumajandusettevõtted.

Talupidajad leiavad, et eeloleval perioodil tuleb üle minna ohutu toidu tootmiselt tervisliku toidu tootmisele. Talupidajate arvatse on oluline toota keskkonnasõbralikult, säilitades looduslikku mitmekesisust. Väga tähtsaks peavad talupidajad ka ka maaelu mitmekesistamist nii alternatiivsete niššitoodete kui ka põllumajandusele alternatiivsete toodete tootmisele ja turustamisele kaasdaitamise kaudu.

Seetõttu peab uus maaelu arengukava keskenduma eelkõige talude konkurentsivõime suurendamisele ja nende arengule kaasaaitamisele ning maaelu mitmekesistamisele.

Kongress võttis vastu ka põhjaliku deklaratsiooni, mille leiate lisatud failist


Täiendav info ETKLi juhatuse esimees Arvo Veidenberg tel 56473123

peadirektor Kaul Nurm tel 56647800
19 Detsember 2005
  Kommentaarid