Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President saatis tervituse Dostojevski päevadest osavõtjaile

Vabariigi President Arnold Rüütel saatis tervituse suure vene kirjandusklassiku Fjodor Dostojevski 180. sünniaastapäevale pühendatud Dostojevski päevadest osavõtjatele. Rahvusvahelisele üritusele lähetatud pöördumises rõhutas president, et kultuuri põhiküsimus on tema suhe sõnaga ning et kultuur on oma olemuselt tõlkimine ja dialoog. Fjodor Dostojevskit ei seo Eestiga mitte ainult see, et ta ise Tallinnas viibis, vaid tema looming on oluliselt mõjutanud ka eesti kirjandust.

President Arnold Rüütel tõi näiteks eesti kirjandusklassiku Anton Hansen Tammsaare, kes Dostojevski tõlkijana ja tema ande imetlejana oli ka ise mõjutatud Dostojevski loomingut läbivast kannatuste kaudu elutõeni jõudmisest. Rahvusvahelise Dostojevski-nimelise kirjanduspreemia üleandmine Tallinnas on seega otsene osutus kultuuridevahelisele dialoogile, sellele, et inimkultuuri põhiküsimused ei tunne piire.
Lõpetuseks soovis president Arnold Rüütel Dostojevski päevadest osavõtjaile edukust elus ja loomingulises tegevuses.


Kadriorus 30. oktoobril 2001
03 November 2001
  Kommentaarid