Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jürgenson arutab Pärnumaal teederemondikavasid

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ning ministeeriumi kantsler Margus Leivo viibivad täna koos raudteeameti peadirektor Oleg Epneri ning maanteeameti peadirektor Riho Sõrmusega visiidil Pärnu maakonda.

Visiidil külastatakse Lavassaare kitsarööpmelise raudtee muuseumi, kus arutatakse muuseumi tulevikuplaane ning kaalutakse võimalikke finantseerimiskavasid. Nõupidamisel Pärnu Omavalitsusliidu ja maavalitsuse juhtidega arutatakse järgmise aasta Pärnu linnaga seotud teedeehitusprojektidega seonduvaid küsimusi. Üle vaadatakse ka kogu Pärnu maakonda puudutav teedeehituskava. Pärnu maavanem Toomas Kivimägiga peetakse pikemalt nõu Pärnu sadama juurdepääsuteede küsimusel.

Pärnu maakonnas on järgmisel aastal pikimaks remonditavaks lõiguks Võiste - Kabli (24 km) teelõik, veel toimuvad teetööd 7,2 kilomeetrisel Pärnu - Uulu teerist ja 5,2 kilomeetrisel Uulu - Tahkuranna lõikudel. Lisaks tehakse 6,6 kilomeetri ulatuses teetöid Mudiste-Suure-Jaani-Vändra teel - lõigul maakonna piir-Veskisoo.

Järgmisel aastal on kokku teehoiuks ette nähtud raha 1,38 miljardit krooni, mis on ligi kaks korda enam kui 2000. aastal. Selline märkimisväärne tõus sai võimalikuks tänu välislaenudele ja Euroopa Liidu eelstruktuurifondi (ISPA) tagastamatule abile.Sellega hakkavad teedesse investeeritavad summad jõudma tasemeni, kus teedeehitus ja remont ületavad teede kulumise - edaspidi on vajalik likvideerida varasematel aastatel tekkinud mahajäämus.

Suuremad tööd toimuvad järgmisel aastal Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel, Tallinn-Narva maanteel ning Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteel.

02.11.2001.a.
03 November 2001
  Kommentaarid