Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti Noorsootöö Keskus jagas noorsootööalast informatsiooni

Eesti Noorsootöö Keskus jagas noorsootööalast informatsiooni

Eile, 01. novembril, toimus Jõgeva Maavalitsuse saalis noorsotööalane infopäev, kuhu olid esinema kutsutud Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) esindajad, kes tutvustasid keskuse tööd ja projekte, mis hetkel käsil. Infopäevast olid osa võtma kutsutud kõik Jõgevamaal noorsootööga tegelevad omavalitsuste ametnikud, huvijuhid ning mitmete noortega tegelvate organisatsioonide juhid.

Eesti Noorsootöö Keskus asutati 1999. aastal ning tema pohiülesandeks on noorsootöö suunamine ja korraldamine. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on noorsootöötajate täiendkoolitus, rahvusvaheline koostöö ja -laagrivahetus, noorsootöö alase informatsiooni kogumine ja teavitamine, noorte infomessi korraldamine, erinoorsootöö programmide läbiviimine. Neljapäeval Jõgeval toimunud infopäeval tutvustati ENTK poolt korraldatavat, 29. novembril toimuvat, noorte infomessi Teeviit 2001, mille kohta avaldasid infopäevast osavõtjad arvamust, et järgmistel aastatel võiks Teeviit toimuda sügisesel koolivaheajal. Samuti räägiti noorsooalasest täiendkoolitusest, Noorte Infopangast, Eesti Noorte Sooduskaardist EURO<26-st ja veel paljdest huvitavadest ENTK poolt pakutavatest võimalustest.

ENTK direktor Toomas Ponkin rõhutas noorte sooduskaardi EURO<26 uudsust ja äärmiselt mitmekesiseid kasutamisvõimalusi. Sooduskaardil on juba üle 4 miljoni kastuaja üle kogu Euroopa, olles aktspeteeritud 38-s riigis ning võimaldades üle 300 000 soodustuse Euroopas. Toomas Ponkini sõnul on Eesti alles liitunud sellel projektiga ning Eestis saadavate soodustuste nimekiri laieneb juba lähitulevikus tunduvalt. Igaljuhul on tegu kasuliku kaardiga, mis peaks olema votmeks Euroopasse koigile tema omanikele, tagades ligipääsu kultuurile, teenindusele ja infole.


Jõgeva Maavalitsuse noorsootöö peaspetsialisti Maie Puusepa sõnul koguti sellelt infopäevalt väga asjalikku ja vajalikku infot ning loodetavasti saavad kõik infopäeval osalenud rakendada neid teadmisi Jõgevamaa noorsootöö arendamisel ja kujundamisel.03 November 2001
  Kommentaarid