Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kontsert August Pulsti elutöö meenutuseks

Kontsert August Pulsti elutöö meenutuseks

SI-7
11.01.2006

Laupäeval, 14. jaanuaril kell 15 toimub Tuule Kanni eestvedamisel hubane kontsertõhtu, et tähistada August Pulsti 117. sünniaastapäeva. Lauldakse vanu laule, mängitakse pilli ning meenutatakse neid, kes meie seast juba lahkunud. Sündmus toimub Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 8) ja sisse pääseb näitusepiletiga.

Kes on August Pulst, võidakse küsida. Aga kas meil oleks praegu Teatri- ja Muusikamuuseumi, kui ei oleks olnud toda mitmepalgelist kultuuriinimest? Või näiteks Tori muuseumi?

Mida mäletada, on rohkemgi - Pulsti ettevõtmisel korraldati eelmise omariikluse ajal tohutult populaarseid rahvamuusikute ringreise; 18 ringreisi 436 saalis kokku 901 ettekandega ja 180 000 kuulajale! Rahaga, mis ringreisidest saadud, asutati hiljem meie praegune Teatri- ja Muusikamuuseum. Pulst pärandas muuseumile kaksteist rahvapilli ja üle viiesaja foto, samuti kirjutas seitsesada lehekülge mälestusi. Teise maailmasõja ajal päästis ta muuseumi varad tuleroaks langemast, varjates neid panga seifides ja Olustveres.

Pulsti eestvõttel sai omariikluse lõpuaastail teoks rahvalaulikute ja rahvapillimeeste heliplaadistamine Riigi Ringhäälingus, järeltulevatele põlvedele õnnestus jäädvustada 629 pala viiekümne kuuelt rahvalaulikult ja pillimehelt kogukestvusega üksteist tundi. Selle kõige juures oli August Pulst (1889-1977) hoopis kunstnik.

Täiendavalt saab August Pulsti kohta lugeda http://www.rahvamuusika.ee/august_pulst/index.htm ja http://www.hot.ee/augustpulst2/.

"Aga tule ja kuula sellest kõigest lisaks muhedale laulule ja kurblikele kandlehelidele ise," soovitavad korraldajad. Esinema on palutud Maret Lehto (Muhu), Ain Haas (USA), Anne Sepamägi (Seto), Kannelkond, Lauri Õunapuu, Piret Päär, Jaak Sooäär, Tuule Kann... Lisaks kõlavad laulud sõpruskondadelt, kes tol hilisel lõunatunnil seal kokku juhtuvad.

Allikas: Lauri Õunapuu
Kontakt: varulven@metsatoll.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
11 Jaanuar 2006
  Kommentaarid