Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Riigikohtu 86. aastapäev keskendus lastele ja noortele

Täna, 13. jaanuaril, tähistas Eesti Vabariigi Riigikohus oma 86. aastapäeva. Aastapäevaüritus kulmineerus õpilaste esseekonkursi parimate väljakuulutamisega ning esikohtaväärinud esseede ettekannetega.

Riigikohtu 86. aastapäev kandis eneses avatuse põhimõtet. Lisaks õpilaste esseekonkursile, mis lähendas kohtusüsteemi õpilaskonnale, viis Riigikohus läbi ka avatud uste päeva. Avatud uste päeval said huvilised kohtumajas ringi vaadata, saatjateks riigikohtunikud, ning küsida kohtu tööd ja kohtukorraldust puudutavaid küsimusi.

Aastapäev tipnes Riigikohtu üldkogu saalis toimunud piduliku koosviibimisega, kus tehti teatavaks õpilaste esseekonkursi parimad.

9-ndate klasside arvestuses pälvis esimese preemia Lohusuu Põhikooli poiss Jorma Pärn. Teise preemia vääriliseks pidas ˛ürii Paide Gümnaasiumi tüdrukut Kristiine Kuremad ning kolmas preemia läks Tartu Kommertsgümnaasiumi õpilasele Rain Ant'ile.

10ndate klasside tublimad olid vastavalt Gretta Oltjer Tallinna 21. Koolist, Fjodor Gainullin Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist ning Natalja Korneitšik samuti Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist.

11ndate klasside preemiad pälvisid Erle Loonurm Tallinna 21. Koolist, Keit Ilves Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist ning Irina Roost Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumist.

12ndate klasside preemiad kuulusid Rene Kullörile Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumist, Anna Karolinile Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning Raine Hirvele Tallinna Tehnikagümnaasiumist.

ˇürii eripreemiad pälvisid Johannes Randviir Lasila Põhikoolist mõttejulguse eest ning Jekaterina Leppenen Sillamäe Astangu Koolist tugeva ajaloolise käsitluse eest õigussüsteemile lähenemisel.

Neli ˛ürii poolt auhinnatud tööd olid venekeelsed.

Edukaim kool ja õpetaja oli konkursil Tallinna 21. Kool ning õpetaja Seoriin Jõgise, kelle juhendatavad õpilased pälvisid esikoha nii 10ndate kui 11ndate klasside arvestuses.

Riigikohtu 86. aastapäeva esseekonkursi teemad olid "Kes on kohtunik?", "Kohtunik - õigusemõistja või karistaja?" ja "Miks kohus, mitte omakohus?". Esseekonkursist, mis oli suunatud 9.-12. klassidele, võttis osa 131 õpilast üle Eesti. ˇüriisse kuulusid Märt Rask ja Eerik Kergandberg Riigikohtust, Mare Räis Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskusest, Kaja Kenk Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist, Sven Paulus ETV-st ning Hille Tänavsuu Postimehest.Eveli Kuklane

Riigikohtu pressiesindaja

Tel 730 9042

13 Jaanuar 2006
  Kommentaarid