Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President kohtus Saksa kaitseministri Rudolf Scharpinguga

President Arnold Rüütel võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu Eestisse visiidile tulnud Saksamaa Liitvabariigi kaitseministri Rudolf Scharpingu.

Vabariigi President Arnold Rüütel tänas Saksamaa Liitvabariiki selle abi eest, mida viimane on Eestile osutanud nii ettevalmistustes liitumiseks Euroopa Liiduga kui ka Eesti Kaitsejõudude taasloomisel pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist. President Rüütel meenutas, et Saksamaa abi oli eriti tõhus Eesti mereväejõudude taastamisel, kuid abi on saadud ka kaitseväe kaadri väljaõppe ja relvastuse täiustamise osas.

Vabariigi President kinnitas taaskord, et Eesti teeb endast kõik oleneva, et peatselt liituda nii Euroopa Liidu kui ka NATO-ga. President toetas igati ka Saksa poole seisukohta selles, et NATO-sse võetaks kõik kolm Balti riiki korraga, mis vastaks kõigiti kõigi kolme riigi soovile ja tehtud jõupingutustele.

Saksamaa Liitvabariigi kaitseminister Rudolf Scharping tunnustas Eesti edusamme liikumisel NATO liikmelisuse poole öeldes, et tehtud on Eesti poolt selleks tõesti väga palju. Saksamaa pool kinnitas, et toetus Eesti pürgimustele nii NATO kui ka Euroopa Liidu suunal on leidnud ja leiavad ka edaspidi stabiilset toetust Saksamaa Liitvabariigi poolt.

02.11.2001.a.
03 November 2001
  Kommentaarid